Problemi s pokostnico

Domov > Forum > Problemi s pokostnico

Problemi s pokostnico

SORTIRAJ PO:
Berlingo 25.03.2014 21:00
Pozdravljeni! Ker v službi pretežno sedim, sem že lani in predlani spomladi začela s tekom. Obakrat sem imela po nekaj tednih bolečine na sprednjih delih nog nad gležnji. Sklepam, da so to težave s pokostnico. Mislila sem, da imam premalo kondicije. Zato sem letos začela z vašim programom "S hojo do teka (0 do 5 km). Zgodilo se je isto kot prej. Imam veselje ampak problem je, čim pridem do malo kondicije, moram nehati zaradi bolečin.Imam tudi zelo ploska stopala, 170 cm, 80 kg, št. noge 41. Tečem v copatih Nike Lunarglide 3. Prosim za kakršen koli nasvet izkušenih tekačev. Lep pozdrav!
uros1991 30.03.2014 13:58

Pozdravljena!

Težave s pokostnico so kar pogoste med tekači, tudi med bolj izkušenimi. Eden izmed razlogov je lahko tudi plosko stopalo in prekomerna pronacija. Poskusi se kakšen teden odreči aktivnostim, ki ti povzročajo bolečine (1 teden brez teka) in prakticiraj tiste, pri katerih bolečine ni. Če vzamemo premor dovolj zgodaj, ponavadi bolečina izgine po parih dneh.

V svoje treninge vključi (če tega ne počneš) vaje za moč nog in predvsem mišic okoli golenice -

razni vzponi na prste www.youtube.com/watch?v=VGq8Y zBsrjw

tapkanja www.youtube.com/watch?v=us-5i T7-j4A

ter raztezne vaje za te iste mišice.

Obutev je načeloma primerna (pronatorski model, dobro blaženje), če ni že prekomerno obrabljena. Ima pa Nike običajno mehkejše modele, zato mogeče presedlaj na obutev z malce več podpore stopalnemu loku (ko boš menjala).

Še enkrat, vzami si par dni počitka in se kasneje izogibaj asfaltu.

lp

 

 

 

Berlingo 31.03.2014 23:22
Uroš, najlepša hvala za nasvete. Bom poizkusila.
Lep pozdrav!
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI