Kranj zasedli pohodniki in tekači

16.10.2019 AVTOR: K. R., foto: Simon Krejan (FD Janez Puhar)

Sonce je na plano privabilo mnogo ljudi, ki so se podali na ulice Kranja.

Minuli vikend je potekal Tek za Kranj – Memorial Vincenca Drakslerja, kjer so združili moči skupaj z organizatorji Županovega teka. Tako je nastala velika dobrodelna tekaška prireditev, kjer so se zbrali tudi pohodniki. Potekali so tudi otroški teki, pohodniki pa so se podali na krajšo progo na Pohod Vincenca Drakslerja.

Rezultati:

Na 3,3 kilometrski progi je teklo 146 tekačev in 102 tekačici. Na 10-kilometrski progi pa je teklo 109 tekačev in 46 tekačic.

10 km

Odrasli tekači so se podali na 3,3 in 10-kilometrsko progo. Na daljši progi je zmagal Gregor Kustec, ki je v cilj prispel s časom 33:03, med tekačicami pa je bila najhitrejša Natalija Mašera, ki je ciljno črto prečkala v 40:26. Na krajši progi je zmagal Rok Markelj, ki je v cilj pritekel s časom 0:10:31, med dekleti pa Maruša Cijan Brkič s časom 0:12:22.