16. ljubljanski maraton - 23.10.2011

Domov > Forum > 16. ljubljanski maraton - 23.10.2011

16. ljubljanski maraton - 23.10.2011

SORTIRAJ PO:
DusanK 24.10.2011 21:11
Podobno kot lani tudi letos odtekel 10km v času 48:13.
Zelo zadovoljen s časom glede na kile. :)
Čestitke tudi @Grampy-ju !

Nekaj slikc iz štarta 21/42km.

Rezultati
webmaster 25.10.2011 00:31
@DusanK: lep čas! Se moram tudi sam spraviti na eno 10ko. Vzdušje zgleda super :D
Urednik 25.10.2011 15:51
A to so slike starta na 21km?
DusanK 25.10.2011 21:30
Boss je napisal:
A to so slike starta na 21km?

Da. Ker sem tekel 10-ko sem tako počakal štart 21/42-ke. Slike so posnete z mobilcem, zato niso bohvekva.

p.s.
Aja, čestitke @Boss za dober cajt ! Samo baje si bil mičken bled v cilju !? :P
aljoman 25.10.2011 21:43
Da še sam nekaj napišem o maratonu.
Najprej hvala za majico tekac.si. Imel sem namen teči samo v njej, pa je bilo prehladno, tako da je bila spodaj pod dolgo majico.
Tri tedne nazaj sem imel težave s pokostnico, tako da ni bilo mogoče trenirati kot sem si zamislil. Tako sem dneve brez teka, kombiniral s spinnerjem, kar pa ni isto. Nastopil sem na 42k razdalji.
Do 15k je potekalo vse po planu, nato pa sem začutil rahlo bolečino, ki je postajala iz kilometra v kilometer močnejša. Vedel sem kaj pomeni. Tako sem se kar nekaj časa prepričeval, da bo minilo. Pa ni. Zato sem bolečino enostavno odmislil, ignoriral in tekel naprej proti cilju .
Celoten tek je minil v fantastičnem vzdušju, tako na progi kot tudi ob njej.
To je bil moj prvi maraton, ki sem ga končal s 3:34.
Danes imam probleme pri hoji, predvsem zaradi vnete pokostnice, ampak misli so že pri naslednjih podvigih.
ubuh13240 26.10.2011 09:17
@Aljoman: To je super čas za prvi nastop na 42km - razen seveda, če nisi tekel 21 že pod 1:30 :lol: Sicer pa je bilo res nekoliko prehladno za kratko majico, a jaz se nisem dal in sem imel svojega ??Tekač?? kar preko dolge :D . Vmes sem bil deležen kar nekaj sladkih opazk oboževalk, kar mi je še posebej dalo zagon - zlasti v drugem krogu. Tokratni maraton je bil tudi zame eden boljših, kar se tiče vzdušja, pa tudi pretekel sem ga brez enega samega pomisleka - no, če odštejem noht na desnem palcu, ki bo šel posledično v kratkem z moje noge :D Ker sem letos poleti v glavnem kolesaril in sem se na maraton zopet pripravljal od konca avgusta, sem bil v prvem krogu nekoliko zadržan, a sem nato v drugem videl, da mi je ostalo še ogromno rezerv, zato sem za cca. 15s/km povečal tempo, ter na koncu v cilj pritekel s 3:44. Vem, ni ne vem kaj, a to je bil zame daleč najbolj sproščujoč maraton doslej, saj nisem bil obremenjen s časom in sem pač tekel po občutku in pameti :D
DusanK 26.10.2011 14:40
Vidva taprava maratonca, mi lahko prosim zgolj za info povesta kolko km imata letos prelaufanih ?
ubuh13240 26.10.2011 18:38
No, sebe bi težko smatral kot pravega maratonca, saj mislim, da je to nekdo, ki se zelo načrtno in celostno (pomeni, da v svoje treninge vključuje še hitrost, fartlek, intervale,..) pripravlja na specifičen tek in vse ostalo planira okoli tega :D Jaz ponavadi tečem po občutku, kar pomeni, da nimam strogo določene kilometrine, je pa to zagotovo 4-6x na teden. Manj kot 6km ponavadi ne tečem, več kot 22 pa tudi ne :lol: :lol: :lol: Nisem pa tiste vrste človek, ki bi postavljal tek pred vse? Narava, dihanje, umetnost, glasba, tek - to gre vse z roko v roki na poti k celovitejšemu življenju!
DusanK 26.10.2011 22:22
Odlično, hvala, tak preprost odgovor sem potreboval. Podobno kot jaz, nič kaj načrtno, s tem, da mi namesto 4-6x na teden znese zgolj 1 do 2x. Zato zgolj 10ka. :)

p.s.
Ljubljanski maraton - reportaža na RTV SLO2 ob 22:30 ,zdajle, takoj po odbojki :P
Grampy 31.10.2011 11:04
DusanK je napisal:
Podobno kot lani tudi letos odtekel 10km v času 48:13.
Zelo zadovoljen s časom glede na kile. :)
Čestitke tudi @Grampy-ju !

Nekaj slikc iz štarta 21/42km.

Rezultati


>Hvala in seveda še enkrat čestitke tebi, žiunorc!
Foxy lady 04.11.2011 16:04
Čestitke vsem, ki ste odtekli v željenem času! Upam, da se do prihodnjega leta dovolj sestavim skupaj in odtečem vsaj mali maraton. :)
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI