SAVINJSKA TRAIL 2020

Domov > Forum > SAVINJSKA TRAIL 2020

SAVINJSKA TRAIL 2020

SORTIRAJ PO:
tdsavinjcan 06.02.2020 22:52
 »Kot človek, ki je zrasel v dolini pregovorno zelenega zlata, sem v zadnjih letih kot zaprisežen ljubitelj različnega gibanja v naravi, navadno prav med aktivnostjo večkrat razmišljal o tem, kako lep trail bi lahko izpeljali po gorskem vencu okoli Spodnje Savinjske doline. Zato mi je kar zaigralo srce, ko sem slišal, da namerava Atletsko tekaško društvo Savinjčan organizirati tovrstno prireditev. Daljša, 28 km dolga trasa ponuja vse izzive, ki naj bi jih imela takšna preizkušnja. Progo namreč dobro poznam in vsi, ki se bomo spoprijeli z njo, bomo na nekaterih delih pošteno grizli kolena v klanec, imeli dovolj priložnosti, da razvijemo tekaški korak, si po želji vzeli čas za kakšen čudovit razgled ter spotoma premagali kar 6 vrhov. Trasa poteka v veliki večini po dobro vzdrževanih planinskih poteh, ki se vijejo mimo 4 planinskih koč in 2 bivakov. Krajša preizkušnja pa je priložnost predvsem za vse, ki še nimajo za seboj veliko treninga in izkušenj s traili, da opravijo, recimo temu »trailaško degustacijo«. Seveda takšna prireditev zahteva skrbno in dobro načrtovano organizacijo. Člani ATD Savinjčan se lahko pohvalijo z bogatimi izkušnjami pri prirejanju različnih tekaških dogodkov. Njihova predanost delu in ljubezen do teka sta pȏroka, zaradi katerih verjamem, da bo krstna izvedba »Savinjska trail 2020« ostala vsem udeležencem v čudovitem spominu. Sam že komaj čakam vaše družbe na startu.« Peter Kavčič, ambasador Savinjska trail 2020
1
Zadnji komentarji v kategoriji "NARAVA"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI