Mitja Krevs pometel s konkurenco in zmagal na polmaratonu na Dunaju

22.01.2019 AVTOR: K.R., Foto: Facebook; LCC Wien

Kljub temu, da je med tekom nekaj sekund izgubil za zavezovanje superg, je v cilj pritekel prvi.

Slovenki atlet Mitja Krevs je na Dunaju na 1. Eisbärlauf teku slavil v polmaratonu. 21-kilometrsko progo je pretekel v času 1:08:34, za njim pa je čez 4 minute pritekel Wolfgang Wallner (01:12:20). Zanimivost slednjega je, da je star 55 let. Tretji je bil Briton Peter Lighing (01:13:01). Med dekleti je slavila Cornella Moser, ki je v cilj pritekla s časom 1:19:38, sledili pa sta ji Malatinseky Sofia Gömöri (01:23:02) in Durdiakova Tereza (01:26:48).

Več kot 1000 udeleženih

Proga je bila sestavljena iz treh krogov po 7 kilometrov, na izbiro pa so bile tri proge: 7, 14 in 21 km. Teka LCC Eisbärlauf se je udeležilo več kot 1000 udeležencev: 360 tekmovalcev je preteklo 21-kilometrsko progo, 359 tekačev je preteklo 14-kilometrsko progo in 685 tekačev je teklo na 7-kilometrski progi.

Mitja je tekmo izkoristil kot trening v pripravljalnem obdobju

Mitja je zapisal: “Čeprav sem še krepko v bazičnem delu priprav sem se odločil, da včeraj nastopim na polmaratonu na Dunaju, kjer sem zmagal s časom 1:08,34. Celotno progo sem odtekel v svojem ritmu, ki sem si ga zadal in ga na koncu tudi stopnjeval, kar je bil glavni cilj. Odtekel sem sproščeno, kar se mi zdi zelo pomembno, saj sem sredi priprav na prihajajočo sezono. Nekaj sekund sem pustil na progi za zavezovanje superg, kar se mi je sploh prvič pripetilo med tekmo (ena izkušnja več :) ), sicer pa so bili pogoji dobri (brezvetrje), s sicer 0 stopinjami, kar je za tak letni čas tudi normalno oz. optimalno.