Na prvi izvedbi Kranjska Gora Trail Run teklo skoraj tisoč tekačev!

28.09.2019 AVTOR: L. H.

Kranjska Gora Trail Run je praktično v osrčje slovenskih gora 21. septembra uspel privabiti tako mlado kot vsem dobro znano gardo slovenskega trail teka.

Na štartu 10, 15, 30 in 60-kilometrskih razdalj je skupno stalo skoraj 1000 tekačev, največ pa se jih je zbralo na Speed Trailu oziroma na 15-kiometrski razdalji, ki je bila tudi razprodana.

K idiličnim razgledom na progah je pripomoglo praktično popolno vreme, ki je prineslo fantastično vidljivost in tekačem omogočilo, da so v teku resnično uživali. Tisti najhitrejši so v cilju poudarili, da je šlo za zelo hitre proge, drugo uvrščeni na 60-kilometrski razdalji, star znanec slovenskega traila Ivi Hrastovec, pa je v cilju dejal, da je bil močno presenečen, ko je v Planici izvedel, da je že na 51. kilometru, saj je bil prepričan, da je šele na 35.

Poleg Ivija so od znanih trailašev tekli še legendarni Peter Macuh, Marjan Zupančič, Ajda Radinja, Toni Vencelj in številni drugi. Tekače na Funny Trailu oziroma 10-kilometrski razdalji pa je zabaval slovenski komik Andrej Težak Tešky, ki jim je po progi sledil kot metla in jih skorajda dobesedno pometel v cilj.