Nataša je 246 km pretekla v 29-ih urah in osvojila medaljo!

30.09.2019 AVTOR: K. R., foto: Facebook; Nataša Robnik

Spartathlon velja za enega najtežjih ultramaratonov na svetu.

Spartathlon se vsako leto odvija v Grčiji. Zaradi svoje edinstvene zgodovine in ozadja je ena najtežjih ultra dirk na svetu. Letos je naša ultra tekačica Nataša Robnik dosegla izvrsten rezultat, saj je s časom 29:15:39 osvojila tretje mesto in prejela bronasto medaljo. Nataša je s težko progo sicer opravila že drugič; leta 2015 je enako razdaljo pretekla s časom 29:27:15. Zmagala je Madžarka Maraz Zsuzsanna, ki je v cilj pritekl s časom 27:16:26, druga pa je bila Rusinja Masanova Irina, ki je v cilj pritekla s časom 28:18:16.

Med moškimi je slavil Madžar Tamás Bódis Hungary s časom 23:29:32, sledil mu je sorojak Zoltán Csécsei s časom 24:17:07, tretji pa je bil Čeh Brunner Radek s časom 24:26:28. Vsi rezultati:TU.

Spartathlon oživi zgodbo Pheidippidesa, starodavnega atenskega tekača na dolge razdalje, ki je bil leta 490 pred našim štetjem, pred bitko pri Maratonu, poslan v Šparto, da bi poiskal pomoč v vojni med Grki in Perzijci. Po besedah starogrškega zgodovinarja Herodota je Pheidippides v Šparto prispel dan po odhodu iz Aten. Od leta 1984 je bilo ustanovljeno Mednarodno združenje "Spartathlon", ki vsako leto septembra organizira dirko. September je bil namreč tudi mesec, ko je Herodot ukazal, da mora Pheidippides v Šparto.

Prva Slovenka, ki je sicer pretekla Spartathlon, je bila pokojna Ruth Podgornik Reš.