Pokal Slovenije v gorskih tekih je zaključen

16.10.2018 AVTOR: K.R., Foto: Facebook: Slo gorski teki

Pokal Slovenije se je s Tekom na Šmarno goro zaključil.

Zmagovalca niza Pokala Slovenije v gorskih tekih sta Timotej Bečan in Tina Kozjek. Timotej je člank KGT Papež, Tina pa TK Šmarnogorska naveza. 26. sezona se je zaključila s tekom na Šmarno goro. V Pokalu Slovenije je sicer sodelovalo kar 281 tekačev in tekačic.

V kategoriji odraslih so štela štiri tekmovanja:

• Češnjiški tek;
  • Tek na Golte;
  • Tek na Grintovec;
  • Tek na Šmarno goro.

Slednji je tudi vplival na razplet skupnega seštevka pri marsikateri kategoriji, še posebno na ženski strani. Najprej je bila skupno namreč vodilna Mojca Koligar, ki pa zaradi poškodbe ni tekla. Za zmago na lestvici Pokala Slovenije sta se zato borili dve Tini: Tina Kozjek in Tina Klinar. Kozjekova je bila s časom 58:41 namreč 8. (absolutno), Klinarjeva pa 10., s časom 01:01:35. Zmagovalka teka je bila letos Barbara Trunkelj, ki se je zaradi dobrega rezultat povzpela na 2. mesto in točne izenačila s Tino Klinar. Medtem pa je Timotej Bečan skozi ves pokal prepričljivo vodil, zaradi poškodbe je namreč izpustil le Tek na Grintovec.