Potekal je 31. Mekinjski kros - Memorial Mira Petka, zmagala Timotej Bečan in Tina Klinar

31. Mekinjski kros – memorial Mira Petka, je potekal v Mekinjah pri Kamniku.

Mekinjski kros je velikokrat potekal v dežju, letos pa jim je vreme prizaneslo, le trasa je bila malce blatna. Ženske tekačice so tekle po 5-kilometrski trasi, moški pa po 10-kilometrski trasi. Potekali so tudi otroški teki ter Canicross. Mekinjski kros sicer spada tudi v Tekaški pokal občine Kamnik.

Bečan in Klinarjeva zmagovalca

10-kilometrsko progo je prvi pretekel Timotej Bečan, ki je ciljno črto prečkal v 36-ih minutah in 52-sekundah, sledil mu je Franci Volkar (00:40:19), tretji pa je bil Urban Žitnik (00:41:37). Vsi trije so člani KGT Papež.

Timotej Bečan je takole strnil svoje misli:

"Zmaga! Blato po progi in do vrha hrbta, luže, razgiban teren, zavita proga, menjave ritma... To je pravi kros ? Odlična trasa in tudi upam da dobra aktivacija za jutrišnji vertikal kilometer na Čavnu"

Ženske so tekle na 5-kilometrski trasi. Najhitrejša je bila Tina Klinar (KGT Papež), ki je ciljno črto prečkala s časom 22:56, sledila ji je Nuša Mali (AK Domžale) s časom 00:24:07, tretja pa je bila Tamara Čelesnik (ŠKD Mekinje), s časom 00:26:13.