Vetrovni Split Half Marathon obiskalo ogromno število tekačev iz 40-ih držav; uspešni tudi Slovenci

25.02.2019 AVTOR: K.R., Foto: Facebook; Split Half Marathon

2500 tekačev iz štiridesetih držav je preteklo Splitski polmaraton.

Kljub sončnemu vremenu pa razmere niso bile idealne: tekmo so spremljali močni vetrovi. Potekala sta tudi 5-kilometrski tek in tek štafet. Organizatorji so dejali, da bo naslednje leto organiziran maraton, torej 42 km.

Na 19. Split Half Marathonu je zmagal Kenijec Samuel Neibei Kiplimo, ki je v cilj pritekel s časom 1:04:07, med ženskami pa je bila prva Etiopijka Buzuayehu Mohamed Ahmed, ki je v cilj pritekla s časom 1:13:19.

Vsi rezultati: TU.

Uspešni Slovenci
Tekmovalo je več kot 60 Slovencev. Prvi med Slovenci je bil Matija Meden, ki je v cilj pritekel s časom 1:14:33, in dosegel absolutno 13. mesto, med Slovenkami pa Neja Kršinar, ki je v cilj pritekla s časom 1:20:12 in dosegla 4. mesto. Tekel je tudi slovenski predsednik Borut Pahor.

Se polmaratona niste udeležili? Preverite, kateri polmaratoni in tekaške prireditve vas še čakajo letos v člankih: Katerih bližnjih (pol)maratonov se lahko udeležite letos? in v rubriki Prireditve.