Zadnji tek na Grintovec potekal v težkih razmerah

29.07.2019 AVTOR: K.R., Foto: Facebook; Slo maraton

Dež ni pregnal gorskih tekačev in tekačic, ki so se soočili z zahtevnimi razmerami na sicer skrajšani progi.

V nedeljo, 28. julija, je potekal 20. gorski tek na Grintovec, še zadnjič v izvedbi KGT Papež. Dušan Papež, glavni pobudnik in organizator teka na Grintovec, je namreč povedal, da je to zadnji tek v izvedbi KGT Papež. Tek je sicer priljubljen med gorskimi tekači, privablja pa tudi tuje tekmovalce. Proga je zahtevna in kot taka velja za velik organizacijski izziv. Kljub dežju se je teka udeležilo 247 tekačev in tekačic.

Spremenjena proga

Start teka je bil ponavadi izpred doma v Kamniški Bistrici, tokrat pa je bil spremenjen tako start, kot cilj proge. Startna črta je bila na lokaciji Piknik centra pri Jurju, cilj pa na Kokrškem sedlu. Organizatorji so se namreč zaradi vremenskih razmer odločili, da progo skrajšajo. Trasa na 2558 m visoki Grintovec bi imela 1959 m višinske razlike in 9,8 km razdalje, skrajšana različica pa je imela 1200 metrov višinske razlike (600 – 1795 m).

Najhitreje je na cilj prispel Luka Kovačič, sledila sta mu Timotej Bečan in Gašper Bregar. Med ženskimi tekačicami je bila tudi letos najhitrejša Mojca Koligar, sledili sta ji Tina Klinar in Barbara Trunkelj.

Tek je imel različne razdalje in kategorije, štel je tudi za Pokal Slovenije v gorskih tekih. Za otroške kategorije je tek štel tudi za državno prvenstvo v gorskih tekih - navkreber.