Asicsu zmaga v veliki letni anketi revije Runner's World

13.02.2012 AVTOR: Uroš Buh
Nemška izdaja revije Runner?s World, največje tekaške revije na svetu, vsako leto objavi veliko anketo o najboljših tekaških copatih pretekle sezone. V zadnji raziskavi je sodelovalo kar 8000 tekačev.

Bralci so lahko glasovali za najboljše tekaške copate v petih kategorijah,  in prav v vseh so izstopali copati znamke ASICS.

V kategoriji “stabilnost” so med najboljšimi štirimi kar trije modeli copat ASICS. Na prvem mestu pa se je ponovno znašel model ASICS GEL – KAYANO, ki je prav tako osvojil nagrado za najboljšo posodobitev v lanskem letu. Gre za model copat, ki je na tržišču že neverjetnih 18 let in je prav vsako leto znova navdušil in prepričal stroge zahteve žirije in tekačev. Tokrat so strokovni ocenjevalci predvsem navdušeni nad izboljšanim udobjem, zlasti na petnem delu, kjer GEL - KAYANO z novim sistemom Clutch Collar še bolj oprime nogo in zagotavlja dodatno stabilnost ahilovi tetivi. Nadalje sta v kategoriji stabilnosti drugo in četrto mesto osvojila modela ASICS GEL – 2160 in ASICS GEL – 1160.

V kategoriji “blaženje” sta na prvih dveh mestih pristala modela ASICS GEL – NIMBUS in ASICS GEL – CUMULUS.

V kategoriji “tekmovalnih copat” so zmagali ASICS GEL – DS TRAINER, v kategoriji “trail” pa je prvo mesto pripadlo ASICS GEL – TRABUCO. Pri tem je bil model GEL – DS TRAINER zmagovalec z največ naskoka pred zasledovalci, saj je zanj glasovalo kar 26 odstotkov sodelujočih.

V kategoriji “pronacija” pa so največ glasov prejeli copati ASICS GEL – FOUNDATION.

Ti zavidljivi rezultati revije Runner’s World pa so bili pospremljeni še z rezultati nemške tekaške revije Aktiv Laufen, kjer je 1800 anketirancev največ glasov prisodilo copatom GEL – KAYANO v kategoriji “stabilnost”, in največ glasov GEL – NIMBUS v kategoriji copat za nevtralno blaženje.