Boris Ivanovič tretji na 37. Ultramaratonu Zagreb - Čazma

05.04.2012 AVTOR: Uroš Buh
Na isti dan, ko je dvajseterica tekačev krenila na pot premiernega ultramaratona Draga Parencana, se je iz hrvaške prestolnice proti Čazmi podalo bistveno več tekačev.

V nedeljo 1.aprila je bil namreč na sporedu že 37. supermaraton Zagreb – Čazma, ki je vedno znova odlično obiskan tudi s strani slovenskih tekačev. Ti so tudi tokrat odigrali ključne vloge pri razpletu dirke, skupno pa jih je nastopilo kar štiriindvajset.

Potem ko je v zgodnjih jutranjih urah Slovenijo ponekod celo pobelil aprilski sneg, se je v Zagrebu počasi že kazalo sonce, kar je bil dober obet za 61,35 kilometrski tek do Čazme. Tudi tokrat spremljevalne ekipe niso bile dovoljene, zato je bilo potrebno svoje moči razporediti glede na okrepčevalnice, ki pa so po zagotovilih udeležencev dovolj pogoste, prav tako pa je bila bogata pogostitev na voljo tudi v cilju.(Še zlasti glede na to, da je prijavnina na tem supermaratonu brezplačna.)

Z izjemnim rezultatom je letos slavil Madžar Peter Steib, ki je za progo potreboval le 3:48:28. Drugi je bil Hrvat Robert Radojkovič s 4:04:27, tretje mesto pa je osvojil slovenski ultramaratonec Boris Ivanovič (4:17:10). Deseterico so s slovenskim uspehom dopolnili še Matjaž Bukovec na petem mestu, Peter Žnidarič in Uroš Sojer na šestem in sedmem, kot deveti pa je v cilj pritekel Miro Režonja. Slednji je skupaj z Žnidaričem(do 29) osvojil tudi prvo mesto v svoji kategoriji(40-49).

Lep uspeh je dosegla tudi edina ženska predstavnica iz Slovenije, Marjeta Gomilšak, ki je osvojila tretje mesto(5:30:53) za zmagovalko Szivio Lubics iz Madžarske in Hrvatico Mirjano Kolar.

Več rezultatov tule,  video prispevek hrvaške nacionalne televizije pa si lahko ogledate na tejle povezavi.