Nov uspeh mladih šprinterjev: Kordež bronast na Madžarskem

27.07.2017 AVTOR: L. Z.
Četrti tekmovalni dan poletnega olimpijskega festivala evropske mladine v Györu je Mitja Kordež osvojil bronasto kolajno v teku na 200 metrov, Zala Istenič pa je bila četrta na 400 metrov.

Mitja Kordež bo bronu: "Pričakoval sem tek za kolajno, čeprav bi lahko še bolje, ampak kar se je zgodilo, se je zgodilo, zelo sem vesel."

Kordež je letos dosegel velik uspeh že na mlajšemladinskem SP v Keniji, kjer se je nekoliko presenetljivo uvrstil v finale, tam pa zasedel osmo mesto.

V finalu teka na 400 metrov je Zala Istenič zasedla četrto mesto.

Kordež, član atletskega kluba iz Slovenj Gradca, je v finalu tekel 21,76 in Sloveniji pritekel prvo atletsko medaljo na tekmovanju. Zmagal je Francoz Aurelien Larue (21,64).

"Pričakoval sem tek za kolajno, čeprav bi lahko še bolje, ampak kar se je zgodilo, se je zgodilo, zelo sem vesel. Sploh zato, ker sem še včeraj mislil, da kolajne ne bo, zaradi vremena in dežja oziroma slabše proge. Zame je zdaj konec glavne sezone in malo se moram izključiti iz treningov in si odpočiti, " je pot tekmi za STA povedal Kordež, ki vadi pod taktirko Uroša Verhovnika, nekdaj enega boljših slovenskih srednjeprogašev.

V Györu je danes nastopila tudi Zala Istenič. V finalu teka na 400 metrov je zasedla četrto mesto, z rezultatom 55,84 pa ni bila daleč od osebnega rekorda (55,66). Medalja je bila precej oddaljena, saj je bronasta Madžarka Janka Molnar tekla 55,00; zmagala je Španka Andrea Jimenez Hernandez (53,55).

Mladi slovenski atleti tako nadaljujejo z odličnimi nastopi na velikih tekmovanjih. Na SP za mlajše mladince sicer niso osvojili kolajne, a so – v resda okrnjeni konkurenci – nastopili v številnih finalih. Mlajši člani so iz EP prinesli dve kolajni, Luka Janežič (400 m) je bil zlat, Veronika Domjan (disk) pa bronasta. Minuli konec tedna so z EP zaključili tudi starejši mladinci: iz italijanskega Grosseta se je s srebrno kolajno vrnila Agata Zupin (400 m ovire).

Značke: Atletika