Tekači so se spopadli s progo Streif v v Kitzbühlu, ki ima tudi do 85% naklona

03.03.2020 AVTOR: K. R., foto: Vertical Up, Michael Werlberger

Mojca Koligar kljub padcu osvojila srebrno medaljo.

V soboto, 29. februarja 2020, ob 18.30 uri je v Kitzbühelu je skoraj 1000 udeležencev v presenetljivo dobrih pogojih začelo deseto tekmo Streif Vertical Up. Gorski tekači so pretekli 3312 m dolgo progo z 805 metri višinske razlike. Proga ima povprečen naklon 27%, največjega pa kar 85%. Imenuje se Mišnica.

Po 31-ih minutah in 20-ih sekundah je zmagal Nemec Anton Palzer iz Nemčije, ki je v cilj pritekel s časom 31:20, med ženskami pa je bila najhitrejša Victoria Kreuzer iz Švice, ki je ciljno črto prestopila po 36:53 minutah.

Teka so se udeležili tudi slovenski tekači: David Vogrin (27. mesto), Timotej Bečan (18. mesto) in Mojca Koligar. Mojca je zasedla drugo mesto, Bečan pa je bil med prvimi štirimi, a nato nesrečno padel.