13. Novomeški tek in 24. ur Sv. Primoža

16.05.2012 AVTOR: Uroš Buh
Pretekli vikend je bilo širom Slovenije kljub slabšemu vremenu sila živahno tekaško dogajanje.

13. Novomeški tek

V Novem mestu so AK Krka v sodelovanju z Agencijo za šport Novo mesto in tamkajšnjo občino po dveh letih vnovič organizirali že 13.Novomeški tek. V hladnem in oblačnem nedeljskem vremenu, ki je bilo sicer za tek skorajda optimalno, je bilo na štartu dolenjske prestolnice nekaj več kot 260 tekačev, ki so se lahko pomerili na razdaljah od 500m do 8km, v mlajših kategorijah pa so bili na voljo tudi atraktivni štafetni teki. Med člani je bil najhitrejši domačin Boštjan Hočevar(AK Krka) pred klubskim sotekmovalcem Sebastjanom Pušem in Jernejem Breščakom(MO Novo mesto). Pri ženskah je šla zmaga v roke rosno mlade Karin Gošek iz AK Sevnica, ki je z dvanajstimi leti ugnala vso konkurenco. Drugo mesto je šlo v roke Urške Bajc(AK Krka), tretje pa Tini Dragan(FIT Klub Novo mesto). Več rezultatov si lahko ogledate na tej povezavi ter v spodnjem video prispevku Vašega kanala:

24.ur Sv. Primoža nad Kamnikom

Na gorenjskem koncu je bila na sporedu nekoliko daljša tekaška prireditev, ki je potekala pravzaprav kar 24 ur. Iz Stahovice so se namreč tekmovalci vzpenjali in spuščali na priljubljeno bližnjo rekreacijsko točko Svetega Primoža nad Kamnikom. 87 tekačev in pohodnikov je štartalo v soboto popoldan in zaključilo natanko štiriindvajset ur kasneje na vrhu Sv. Primoža. Med moškimi je največ – kar 21 – vzponov zbral Igor Alpner iz Godiča, ki je tako za en vzpon prehitel drugouvrščenega Mateja Hribarja iz Kamnika in Ljubljančana Petra Macuha. V ženski konkurenci je z 19 vzponi slavila Mojca Flerin iz Vrhpolja, pred Heleno Fric Križanec(17) iz Rogaške Slatine in tretjeuvrščeno Polono Mlakar(15) iz Ljubljane. Več rezultatov in fotografij s tekmovanja si lahko ogledate na tej povezavi.