Agata Zupin odlična tudi na 60 m

03.02.2018 AVTOR: L. Z.
Z rezultatom 7,43 je za 13 stotink zaostala za normo za SP.

Agata Zupin: "Zelo sem vesela, 7,56 sem tekla v kvalifikacijah, 7,43 pa nato v finalu. Zelo sem vesela osebnega rekorda in napredka v tej zimi."

Filip Jakob Demšar (Mass) izboljšal dvoranski rekord Slovenije za starejše mladince v teku na 60 m z ovirami (8,00).

Na 60 m sta nova državna prvaka postala Jure Grkman (Kamnik, 6,89) in Iza Obal (Kronos, 7,61).

Ljubljana - Agata Zupin (Kamnik) je na dvoranskem atletskem mitingu v Ljubljani prepričljivo slavila na 60 m in se s 7,43 sekunde ter se z osebnim rekordom približala normi (7,30) za dvoransko prvenstvo marca v Birminghamu. Druga je bila Tina Zalokar (Krka, 7,84).

Med atleti je na 60 m pod sedmimi sekundami v kvalifikacijah tekel le Enej Vrhunec (Mass, 6,98), vendar ni nastopil v finalu, tam pa je bil prvi Alen Nuhanović (Mass, 7,03).

"Zelo sem vesela, 7,56 sem tekla v kvalifikacijah, 7,43 pa nato v finalu. Zelo sem vesela osebnega rekorda in napredka v tej zimi, " je za STA dejala Zupinova. Lani je v teku na 400 m ovire osvojila srebrno kolajno na EP do 20 let in se v tej disciplini uvrstila v polfinale članskega SP (21. mesto) ter postavila članski rekord na prostem na 300 m, na tej razdalji pa konec januarja letos še rekord v dvorani.

Demšar rekordno

Miting je bil organiziran v sklopi državnega prvenstva za mladince. Filip Jakob Demšar (Mass) izboljšal dvoranski rekord Slovenije za starejše mladince v teku na 60 m z ovirami (8,00). V isti disciplini je med mladinkami je slavila Nika Glojnarič (Brežice, 8,35), na 60 m sta nova državna prvaka postala Jure Grkman (Kamnik, 6,89) in Iza Obal (Kronos, 7,61).

Značke: Atletika