Dalmacija Ultra Trail: Na stopničkah tudi Slovenca

21.10.2019 AVTOR: K. R., foto: DUT

Četrta izvedba Dalmacije Ultra Trail-a je ponovno privabila več kot 700 trail tekačev iz tridesetih držav.

Izjemno lepa in zahtevna trasa Dalmacija Ultra Trail tekme vsako leto privabi mnogo tekačev, saj poteka po planini Kojak, Mosorju in Biokovem ter tudi preko kanjona reke Cetine. Zmagovalca najdaljše dolžine na Dalmacija Ultra Trail sta Francoz Gilles Klipfel , ki je ciljno črto prečkal s časom 14:43:43 in Nemka Juliane Ilgert, ki je 118-kilometrsko razdaljo premagala v 19-ih urah, 8-ih minutah in 46-ih sekundah.

Nočni start Mountain DUT-a je potekal v Omišu, v antičnem amfiteatru, v soju bakel in mesečine in ob ritmu bobnov. Tekači so se lahko odločili tudi za 54-kilometrsko progo Sea DUT s startom v Makarski in 18-kilometrsko progo Ethno DUT, katere start je bil v Dugem Ratu. Na Sea DUT-u je zmagala Slovenka Ajda Radinja, ki je 54 kilometrov pretekla v 6-ih urah, 19-ih minutah in 58-ih sekundah, kar je 10-minut prej kot prvo uvrščeni moški na isti trasi.Na 18-kilometrski progi je zmagal David Ravnak, ki je v cilj pritekel s časom 1:40:19. Potekali so tudi otroški teki (1 kilometer), kjer je teklo 200 otrok.

Rezultati

Mountain DUT 118 km, + 5160 m

Najzahtevnejše proge se je lotilo 20 tekačic (5 Slovenk) in 98 tekačev (9 Slovencev).