Grad prvi na grad!

02.01.2014 AVTOR: BOSTJAN SVETE
1.Novoletni tek - Kronometer na Ljubljanski grad, ki je na novega leta dan privabil najbolj zaobljubljene tekače je postavil temelj zabavni tekaški tradiciji.

1.1. ob 12.00 uri se je izpred Mestne hiše v Ljubljani z dobro voljo in pozdravom župana, navkreber pognalo šestdeset tekačev.

Nihče med njimi sicer ni mogel uloviti časa Blaža Grada, saj je za strmo, 800 metrov dolgo progo potreboval le 3 minute in 15 sekund. Sledila sta mu prav tako zelo hitra Gašper Bregar in Toni Habjan.

Med dekleti je najdaljša noč največ moči pustila Meliti Hajdinjak, ki je brez težav dosegla najboljši čas in sicer 4:45,9. Druga v cilju je bila Dragica Cvišič, tretja pa Jasna Kvendrenc.

Za nekatere je bil tek izpred Magistrata prva tekaška preizkušnja v življenju, za vse pa priložnost, da v naslednjem letu izboljšajo svoj osebni čas. Vsi tekači so se ne glede na rezultat v cilj vračali dobre dobre, saj je bil dogodek čudovita priložnost, da so si zaželeli tekaških uspehov polno novo leto.