Ivanovič znova najboljši v avstrijskem Vogauu

15.05.2012 AVTOR: Uroš Buh
V avstrijskem mestecu Vogau med Gradcem in slovensko mejo, se drugi vikend v maju tradicionalno odvija 12-urni tek.

Tudi letos smo imeli Slovenci tam kar nekaj predstavnikov, ki so tekli bodisi na polovični, torej šesturni preizkušnji, ter na daljši, kjer so tekači tekli od osme ure zjutraj, do osmih zvečer. Po lanskem prvem mestu je na štartu znova stal tudi Ljubljančan Boris Ivanovič(Tekaški forum), ki je pred kratkim na Formaratonu v Tivoliju v osmih urah zbral kar 97km.

No, tudi letos je bil v Vogauu za razred boljši in je suvereno zmagal s 139,59km na krožni trasi, ki meri 1829,6m, medtem ko je lani njegova razdalja znašala le kilometer več. A, če upoštevamo skoraj ekstremne vremenske razmere, ki so tekmovalce skozi dvanajst ur peljale iz ene skrajnosti v drugo – okoli poldneva se je nad traso odprlo nebo – je tudi tisti krog razlike malenkost. Pred drugouvrščenim Avstrijcem Davidom Lilekom je Ivanovič zbral pet kilometrov prednosti (preračunano v čas, bi to pomenilo okoli 25-30 minut), tretji pa je bil Peter Brandacher, prav tako iz Avstrije, ki je na koncu zbral 123,64km.

Preostali Slovenci na 12-urnem teku so bili Perušič Toni(98km), Šunjevarič Ivan(78km),  Drvarič Ivan(73km) in Pehnec David(40km).
Na šesturni preizkušnji se je dobro odrezala Darja Jankovič iz Maribora, ki je zbrala nekaj več kot 54km in v svoji kategoriji osvojila 2.mesto.