Le šest dni po pretečenem maratonu osvojila še naslov državne prvakinje na 10.000 metrov

16.04.2019 AVTOR: K.R., Foto: Peter Kastelic/AZS

Zdi se, da je Neja Kršinar neustavljiva. Potem, ko je uspešno debitirala na maratonu v Rotterdamu, je po nekaj dneh osvojila še državni naslov v teku na 10.000 metrov.

V Velenju je potekalo Prvenstvo Slovenije v dolgih tekih, kjer smo dobili nova državna prvaka v teku na 10.000 metrov; to sta Matej Šturm (AD Slovenska Bistrica) ter Neja Kršinar (KGT Papež).

Drugi med člani je v cilj pritekel Timotej Bečan, tretji pa je ciljno črto prečkal Simon Navodnik. Med članicami je bila druga Laura Guzelj Blatnik (Kronos), bron pa je osvojila Breda Škedelj (Krka).

Zanimiva je bila 'borba' med Timotejem in Matejem; Timotej je namreč večino tekme vodil, Matej pa ga je prehitel v zadnjih 100 metrih proge. Timotej je to takole komentiral:

"Kot športnik moraš vedno iskreno čestitati tistemu, ki te je prehitel. V tistem trenutku je bil boljši. Pika. Šport te tudi nauči tega. Ne išči izgovora, temveč daj roko in bodi zadovoljen s prikazanim ? V kolikor si dosegel svoj cilj, ne le, da si lahko, ampak moraš biti zadovoljen!"

Timotej je zapisal še, da se bo poslovil od ravninskih podvigov in se vrnil k strminam.