Maraton Cajasiete Gran Canaria v znamenju rekordov, uspešen tudi Slovenec Robert Kotnik

28.01.2019 AVTOR: K.R., Foto: Facebook; Cajasiete Gran Canaria

Na maratonu, ki je potekal v sončnem vremenu na španskem otoku Gran Canaria, je slovenski maratonec Robert Kotnik dosegel izjemen uspeh!

10. izvedba Cajasiete Gran Canaria je bila letos v znamenju petih rekordov. Rekord proge so namreč postavili na 21 in 42-kilometrski razdalji v moški in ženski kategoriji ter enega na 10-kilometrski razdalji v moški kategoriji.

Rekordi proge

Kenijec Julius Kiprono Tarus je v maratonski cilj pritekel s časom 2:12:05 in podrl prejšnji rekord proge, ki ga je imel Mathew Kipsaat (2:13:19), in ga celo zmanjšal za več kot minuto. Tudi Kenijka Shelmith Nyawira Muriuki je bila uspešna, saj je podrla rekord s časom proge 2:32:55. Na polmaratonu sta slavila Michael Kapchebusha iz Ugande 1:02:24 ter Etiopijka Amare Meskerem 1:11:53.

Vsi rezultati: Klikni TU.

Robert Kotnik dosegel izjemen uspeh
Slovenec Robert Kotnik je v cilj 21-kilometrsge proge pritekel s časom 1:15:12 in dosegel 14. mesto absolutno. Takole je zapisal na svojem Facebook profilu: “Odlično 14.mesto absolutno in 2.v kategoriji med izjemno konkurenco na mednarodnem polmaratonu Gran Canaria.”

Množičen obisk

Sicer je maraton na španskem otoku Gran Canaria obiskalo več kot 4200 tekačev. 879 tekačev je teklo na 42-kilometrski razdalji, od tega je bilo 175 ženskih tekmovalk in 722 moških tekmovalcev. 21-kilometrsko traso je premagalo 1515 tekačev; od tega 389 žensk in 1198 moških, na 10-kilometrski progi pa je teklo 1818 tekmovalcev, 620 žensk in 1198 moških.