Maruša in Klara z novimi osebnimi rekordi

11.02.2020 AVTOR: K. R., foto: Facebook; Maruša Mišmaš

Za našimi atleti uspešno obdobje.

Minuli vikend je potekal dvoranski atletski miting v Novem mestu.

Tam je nastopila tudi Maruša Mišmaš, kjer je zmagala v teku na 3000 metrov, ki jih je odtekla s časom 8:55,49. Sledila ji je Klara Lukan, ki je tekla 9:04,73. Za obe atletinji je to nov osebni rekord.

Takole je svoje misli strnila Maruša:

"Skupaj s Klaro sva tekli 3000 m na mitingu v Novem mestu in obe odtekli nova osebna rekorda. Vesela sem uspešnega začetka sezone in se zelo veselim naslednjih tekem. Nastopila bom še na dveh mitingih v sklopu World Indoor Toura in sicer 15.2. v Glasgowu in 19.2. v Lievinu."

Uspešni tudi atleti na balkanskem prvenstvu U20

Potekalo je dvoransko balkansko prvenstvo U20 v Istanbulu, kjer je Zala Istenič osvojila zlato medaljo v teku na 60 metrov. Zmagala je z osebnim rekordom 7,56. Nastopila je tudi Iva Močan, ki je s časom 7,93 osvojila 11. mesto. Odlična je bila tudi Veronika Sadek, ki je nastopila v teku na 800 metrov, in s časom 2:11,35 osvojila četrto mesto. Na četrto mesto v teku na 60 m je pritekel tudi Rok Kocina s časom 7,01. Jan Jenko Rankovič je bil s časom 52,36 deveti v teku na 400 metrov. V teku na 60 metrov z ovirami je Tilen Novak s časom 8,19 osvojil sedmo mesto.

Uspešna tudi Maja Mihalinec

Maja Mihalinec je na svetovni dvoranski turneji v Torunu na Poljskem v teku na 60 m osvojila drugo mesto s 7,26 sekunde. Udeležila se je tudi dvoranskega mitinga v Parizu, kjer je osvojila šesto mesto v teku na 60 metrov z uradnim časom 7,39.

Agata Zupin četrta

Slovenska atletinja Agata Zupin je na mednarodnem dvoranskem atletskem mitingu v nemškem Erfurtu s časom 53,73 osvojila četrto mesto v teku na 400 metrov.

Značke: Atletika