3 6:45,7 Swiatkowski, Bartosz LKS Sana Koscian POL

3 9:21,7 Svabikova, Lenka Perna System CZE
4 9:43,2 Würtz, Vanessa LG Kaufungen GER
5 9:56,7 Maier, Xinxin TV 1862 Meßkirch GER
20 11:52,2 Klancnik, Jasmina KGT Papez SLO

Pokal v teku po stolpnicah

Tretja najvišja zgradba v Evropski uniji je visoka 257 metrov in na ekstremni preizkušnji so morali tekači preteči 1202 stopnice v 61 nadstropjih. Slovenski gorski tekač Matjaž Mikloša je v Frankfurtu s 4. mestom presenetil vso konkurenco. V močni mednarodni ekipi sta s stopnicami najhitreje opravila Poljak Piotr Lobodzinski in Avstralka Suzanne Walsham. Slovenka Jasmina Klančnik je zasedla 21.mesto.

Odličen začetek sezone
Matjaža Mikloša je letos sezono začel odlično: na 4. nočnem teku na Kalvarijo v Mariboru je zmagal, na Red Bullovi preizkušnji v teku na Planiško velikanko je osvojil 3. mesto in 2. mesto na velikanki v Avstriji. Po zadnjem uspehu v Frankfurtu ga junija čaka nova ekstremna preizkušnja v Bratislavi. Tam se bo v stolpu UFO na vrhu Novega mostu boril s 430-imi stopnicami.

O podvigu na vrh 63-nadstropnega nebotičnika MesseTurm v Frankfurtu pa je Mikloša povedal: "Letos sem se odločil, da poletno sezono posvetim zanimivim dogodkom po Evropi. Najbolj me privlačijo dirke, ki so po značaju kakorkoli ekstremne. Po lanskem prvem nastopu na tekmi po stopnicah v Sarajevu, so me začela tovrstna tekmovanja še bolj privlačiti. Med prireditvami v Evropi je najbolj izstopala tekma v Frankfurtu, ki je edina enakovredna ameriškemu teku na Empire State Building.

Poskrbel je za presenečenje
Organizatorji ga najprej niso jemali resno: "Start poteka posamezno, vendar prvih 20 tekmovalcev na svetovni lestvici začne v ospredju s 30-sekundnim intervalom, potem pa intervale skrajšajo na 10 sekund. Seveda sem imel sam željo nastopiti med prvih 20, tako da bi lahko tekel neovirano brez prehitevanj. O tem sem obvestil direktorja tekme, ki mi je obljubil, da bom imel dobro pozicijo."

Realnost je bila pred tekmovanjem povsem drugačna: "Dan pred tekmovanjem sem na startni listi opazil, da sem na vrsti šele 113., daleč za najboljšimi. Na večerji pa sem srečal kolega iz Avstrije, ki sodeluje pri organizacijah tekem. Povedal mi je, da je direktorju tekmovanja že omenil , da sem zelo hiter in naj mi dajo mesto v elitni skupini. Tega sem bil zelo vesel, saj sem se na start postavil kot četrti. Ker še nikoli nisem imel možnosti teči v tako visoki stavbi, sem celotno progo pretekel v enakomernem tempu, kajti nisem vedel kaj me čaka. Končal sem na 4. mestu s časom 6:56, kar bi leto prej zadoščalo za 3. mesto na evropskem prvenstvu in bil tega rezultata zelo vesel. Z veseljem treniram naprej in se zelo veselim naslednjih tekem."