Miro Kregar osvojil srebrno medaljo na ITU svetovnem prvenstvu v dolgem triatlonu

17.07.2018 AVTOR: BOSTJAN SVETE
Dva člana kamniškega Triatlonskega kluba Trisport Exoterm, Marko hren in Miro Kregar, sta se v okviru Age group reprezentance udeležila Svetovnega prvenstva v dolgem triatlonu v rojstnem kraju največjega pisca pravljic H C Andresena - v danski Odensi.

Tekmovalci so morali v relativno mrzlem Baltiškem morju preplavati 3 km, nato po vetrovnih ravnicah prekolesariti 120 km in za konec v samem mestnem jedru preteči še 30 km.

Slovenski favorit v elitni skupini Denis Šketako je že po plavalnem delu odstopil, tako da je vsa teža odgovornosti padla na Mira Kregarja in le ta je nalogo več kot odlično opravil. Po 6 urah in pol je zgolj za 44 sekund zaostal za danskim sotekmovalcem in zasedel odlično drugo mesto v svoji veteranski kategoriji. Mirovo srebrno medaljo je dopolnil še drugi Kamničan, Marko Hren, ki je pristal na enajstem mestu.