Na 11. Veronikinem teku nov rekord proge

15.10.2019 AVTOR: K. R., foto: Miha Prijatelj

Za rekord proge je tokrat poskrbel nežnejši spol.

Veronikin tek je v Kamniku potekal že enajstič. Sončno in toplo vreme je v staro mestno jedro Kamnika privabilo mnogo tekačev. Skupaj je prireditev obiskalo 265 tekačev, kar 178 tekačev je teklo po 10-kilometrski progi, potekali pa so tudi otroški in mladinski teki, kjer je teklo 87 otrok.

Rezultati

Za rekord proge v ženski kategoriji je poskrbela Barbara Černič (Gibit), ki je z rezultatom 39:18,9 pomedla s konkurenco. Druga je v cilj pritekla Nives Skube (AD Olimpik) s časom 43:05,6 tretja pa je bila Anja Lončarek (Pulse Performance) s časom 43:39,7. Pri tekačih je slavil Tobi Gaberšček iz AD MASS, ki je v cilj pritekel s časom 34:28,8, drugi je bil Dejan Zorman s časom 34:40,5, tretji pa Franci Volkar (ŠKD Mekinje) s časom 35:03,6.