Na balkanskem prvenstvu Slovenci prejeli kar tri medalje!

20.05.2019 AVTOR: K.R., Foto: Facebook; Slo gorski teki, Matic Plaznik in ekipa

V Romuniji se je v soboto, 18. maja, odvijalo 11. balkansko prvenstvo.

Naša slovenska reprezentanca gorskih tekačev in tekačic je odšla na balkansko prvenstvo v disciplini tek navkreber, ki se je odvijalo v mestu Compulung Moldovenesc v Romuniji. V ekipi so bili članice Mojca Koligar, Tina Kozjek in Andreja Godec, člani Aleš Žontar, Luka Kramarič, Matic Plaznik in Tine Hren, mladinka Nuša Mali in mladinca Aljaž Luznar in Nejc Uršič. Člani in članice so se pomerili na 12-kilometrski progi, z 1200 m višinske razlike, mladinci pa na 6-kilometrski progi z 800 m višinske razlike.

Rezultati

Mojca Koligar je osvojila zlato medaljo v članski kategoriji, skupaj s Tino Kozjek in Andrejo Godec pa so osvojile srebrno ekipno medajo. Aleš Žontar, Luka Kramarič in Matic Plaznik so ekipno osvojili bronasto medaljo.