Na letošnjem Učka trailu prevlada Slovencev!

12.09.2017 AVTOR: Maja Vojska
Ob morju v Mošćenički Dragi se je pretekli spet zbralo lepo število tekačev. Tudi letos se je zbralo lepo število Slovencev, ki so navdušili z rezultati.

Celotni rezultati so dostopni tukaj!

Učka trail je 42 km dolg gorski maraton s 1900 m vzponov in spustov, ki poteka po pogorju Učke.

Na 11 kilometrov krajši razdalji se nabere 1400 višinskih metrov vzpona, na najkrajši 16-kilometrski trasi pa znaša višinska razlika 900 metrov.

Stopničke skoraj povsem v slovenskih barvah!

Na maratonski razdalji je letos z novim rekordom proge 4:01:09 slavil naš odličen gorski Anže Šenk, ki je za portal turni.si povedal: »K nastopu na Učki me je prepričal brat Primož, tretji na letošnji štiridesetki. Sprva sem mislil nastopiti na 10 km krajši trasi, pa so mi vsi rekli, kaj bom zabušaval in da bom na daljši imel več uživaških obmorskih kilometrov po čudovitih terenih, pa še pravo konkurenco s strani Marjana. Rad imam izzive, ki me vzpodbudijo in vsaj malo prepihajo mojo lenobo. «

V ženski kategoriji je bila najhitrejša naša gorska tekačica Jasmina Jelovšek, ki je v cilj pritekla s časom 4 ure 54 minut in 46 sekund.

Jošt Lapajne je zmagal na 31 km trasi s časom 2 uri 36 minut in 22 sekund. Najhitrejša ženska je bila s časom 3:14:08 Slovenka Mojca Koligar. Na najkrajši trasi je slavil Simon Strnad, med ženskami je s progo najhitreje (1:38:48) opravila Finka Sonja Kyr öl ä. Naša tekačica Anja Zima je bila druga

Muhasto vreme tekmovalcem ni lajšalo težke tekme!

Peta izdaja Učka traila je gostila vsega skupaj 560 tekmovalcev iz 23 držav. Zbralo se je veliko tekačev iz Slovenije. Štart teka je bil na plaži v vasi Mošćenička Draga, nato kmalu sledi zloglasni odsek s 722 stopnicami.

Tekačem na zahtevnih trasah ni prizanašali niti vreme, saj so se vremenske razmere nenehno spreminjale in so se izmenjevale deževne in sončne dobe. Kljub temu pa so tekmovalci imeli priložnost doživeti prav posebno tekaško preizkušnjo, ki združuje preizkus vzdržljivosti in ob enem ponuja pogled na čudovito pokrajino, ki združuje morje in gore.

Morebiti vas prepričata Luka Hren in Bojan Ambožič, da se prihodnje leto teka udeležite tudi vi.

Čestitke za uspeh vsem slovenskim tekačem in tekačicam! Lahko rečemo, da so bile tokratne stopničke resnično v slovenskih barvah!