Na Novoletnem Slotrail teku je teklo 70 tekačev

08.01.2019 AVTOR: K.R., Foto: Facebook; Športno društvo Slovenske steze - Slo Trail, Peter Janjić

V nedeljo, 6. 1. 2019, je v Cerknici, ob Hotelu Rakov Škocjan, potekal novoletni SLOTRAIL tek.

Novoletni SLOTRAIL je organiziran s strani Športnega društva Slovenske steze. Na izbiro sta bili dve trasi: 18 kilometrska in 45-kilometrska trasa. Časovni limit za 45-kilometrsko traso je bil 10 ur, za 18-kilometrsko traso pa 6 ur. Ob trasi so bile okrepčevalnice. Prvi trije tekmovalci v vseh kategorijah so prejeli pokale, prav vsi pa spominsko plaketo oz. kolajno. Trasa poteka po čudoviti naravi: po gozdnih in planinskih poteh, del trase pa je bil tudi po cestah.

Rezultati

Na 45-kilometrski progi je tekmovalo 24 tekačev: 3 ženske in 21 moških, na 18-kilometrski progi pa je tekmovalo 46 tekmovalcev: 24 žensk in 22 moških. Najhitrejši na 45-kilometrski progi je bil Henrik Westerlin, ki je v cilj prišel s časom 4:06:19, med ženskimi tekmovalkami pa je bila najhitrejša Jera Telic, ki je v cilj pritekla s časom 5:43:28. Na 18-kilometrski progi je slavil Elis Filipič, ki je v cilj pritekel s časom 1:28:13, med ženskimi tekačicami pa je bila najhitrejša Mojca Koligar, ki je v cilj prišla s časom 1:37:57.