Na zahtevnih trasah UTMB (Ultra trail du Mont Blanc) uspešno tekli tudi Slovenci

02.09.2019 AVTOR: K. R., foto: Facebook; UTMB

Od 9093 tekačev jih je le 6649 prispelo na cilj.

UTMB je ena izmed najzahtevnejših in najlepših ultra trail prireditev na širnem planetu. Je cilj in želja mnogih tekačev. Tekme se je udeležilo tudi nekaj Slovencev; čestitke vsem!

Na izbiro so bile proge:

UTMB; 170 km, 10.000 m višinske razlike

Na UTMB progi je startalo 2543 tekmovalcev, na cilj jih je prispelo 1556. Prvi je na cilj prišel Španec Pau CAPELLs časom 20:19:07, sledil mu je Francoz Xavier THEVENARD s časom 21:07:56, tretji pa je bil Scott HAWKER iz Nove Zelandije, s časom 21:48:04.

CCC; 101 km, 6.100 m višinske razlike

Na CCC progi je startalo 2132 tekačev, na cilj jih je prispelo 1578. Prvi je na cilj prišel Španec Luis Alberto HERNANDO ALZAGA s časom 10:28:49, drugi je bil Francoz Thibaut GARRIVIER s časom 10:39:01, tretji pa je bil Čeh Jiří ČÍPA s časom 10:45:37.

Tekmo so uspešno zaključili tudi trije Slovenci:

Matic ČAČULOVIČ 13:40:10
Dusan RAUTER 23:29:44
Helena ČAMPA 25:42:38

TDS; 145 km, 9.100 m višinske razlike

NA TDS progi je startalo 1785 tekačev, na cilj jih je prispelo 1091. Prvi je na cilj prispel Španec Pablo VILLA GONZÁLEZ, s časom 18:03:06, drugi pa Rus Dmitry MITYAEV s časom 18:16:16, tretje mesto pa je osvojil Francoz Ludovic POMMERET, s časom 18:37:13.

Tekmo sta uspešno zaključila tudi Peter MACUH s časom 37:13:03 ter Branko TORKAR s časom 41:42:13.

OCC; 55 km, 3.500 višinske razlike

Na Occ progi je startalo 1605 tekačev, na cilj jih je prispelo 1474. Prvi je v cilj pritekel Norvež Stian ANGERMUND-VIK s časom 05:19:24, drugi je bil Španec Andreu SIMON AYMERICH s časom 05:20:46 Tretji pa Tao LUO iz Kitajske, s časom 05:25:24.

Tekmo sta uspešno zaključila Marko HERCOG s časom 09:20:11 in Milos LEVICNIK s časom 12:29:47.

MCC; 40 km, 2300 višinske razlike

Na MCC progi je startalo 1028 tekačev, na cilj jih je priteklo 950. Prvi je v cilj pritekel Švicar Cesar COSTA s časom 03:40:46, drugi je bil Francoz Guillaume ADAM s časom 03:51:49 in tretji Španec Pau ZAMORA s časom 03:53:27.

YCC

Proga je namenjena tekačem, rojenim med 1997 and 2005. Ana Intihar Marulc je dosegla 11. mesto.

PTL

PTL proga vodi udeležence na Mont-Blanc (300 km in 25000m vzpona), po visokih poteh, brez označevalcev na tleh, kar zahteva občutek orientacije na poti in iz nje. Vsako leto je pot drugačna, kar omogoča odkrivanje bogastva in raznolikosti poti v Franciji, Italiji in Švici na masivu Mont-Blanc. Po PTL progi gredo skupine dveh ali treh udeležencev, brez končne uvrstitve. Ekipe se premikajo skozi tehnično zahtevno ter psihično in fizično zahtevno gorsko okolje.

Ultimativne tekme se je udeležil tudi ultratrail tekač Robert Kereži, ki je sicer premagal že mnoge težke tekaške preizkušnje na svetu, a je tokrat odstopil na 113. kilometru.