Naši atleti do zmage in novega državnega rekorda

17.02.2020 AVTOR: K. R., foto: Atletska zveza Slovenije

Slovenska ekipa je poskrbela za uvrstitev na zmagovalne stopničke na balkanskem prvenstvu v Istanbulu.

Potekalo je dvoransko balkansko prvenstvo, na katerem so Luka Janežič, Žan Rudolf, Jure Grkman in Gregor Grahovac v štafetnem teku zmagali s časom 3:12,19, kar je nov dvoranski državni rekord. Grkman je nastopil tudi v teku na 400 metrov in osvojil sedmo mesto s časom 47,94. Žan Rudolf je nato zmagal še v teku na 800 metrov s časom 1:49,24.

V skoku s palico je Robert Renner preskočil 530 centimetrov, in osvojil četrto mesto, Ambrož Tičar pa je osvojil šesto mesto, preskočil je 480 cm. Jan Lua je tekmovanje v troskoku končal s tremi neveljavnimi poskusi. Luka Popovič Kranjc je s časom 7,22 zasedel 21. mesto v teku na 60 metrov. Lia Apostolovski je preskočila 183 centimetrov in osvojila četrto mesto. Agata Zupin je osvojila peto mesto v teku na 400 metrov, ki jih je pretekla v času 54,48. V isti disciplini je Maja Pogorevc s časom 55,68 osvojila 10. mesto. Nika Glojnarič je bila s časom 8,44 deseta v teku na 60 metrov z ovirami, Joni Tomičič Prezelj pa s časom 7,67 dvanajsta na isti razdalji brez ovir.

Značke: Atletika