Postavila nov državni rekord na 5000 m in postala evropska prvakinja

23.07.2019 AVTOR: K.R., foto: Facebook: Atletska zveza Slovenije

V Borasu na Švedskem je potekalo evropsko prvenstvo za starejše mladince.

Slovensko reprezentanco je zastopalo sedem slovenskih atletov in deset atletinj. Klara Lukan je 5000 metrov pretekla v 16:03:62, postavila nov državni rekord in postala evropska prvakinja do 20 let.

Jan Vukovič je zasedel odlično peto mesto v teku na 800 metrov, ki jih je pretekel v 1:52:36.

Matic Silič je v troskoku zasedel deveto mesto. Lia Apostolovski je s skokom v višino dosegla osmo mesto, Eva Pepelnak pa je v troskoku končala na petem mestu.
Filip Jakob Demšar je s časom 13,66 (+1,8 m/s) postavil nov državni rekord za starejše mladince, končal je na desetem mestu.

Iza Obal je tek na 100 metrov končala na 26. mestu. Tija Ocvirk je v teku na 400 metrov s časom 56,49 osvojila 25. mesto, Hana Urankar je bila v metu diska s 45,96 metra 18. Gregor Grahovac je v teku na 400 metrov končal na 15. mestu.

Kristjan Čeh je na atletskem evropskem prvenstvu za mlajše člane v Gävleju na Švedskem osvojil zlato medaljo v metu diska. Postavil je nov državni rekord in postal evropski prvak v metu diska do 23 let.

Naši atleti pa so uspešni tudi drugje.

Na mitingu IAAF Diamond League je nastopila Anita Horvat in osvojila sedmo mesto v teku na 400 metrov, Martina Ratej je bila v metu kopja prav tako sedma. Luka Janežič v teku na 400 m prav tako sedmi.

Slovenska rekorderka Tina Šutej je nastopila na skakalnem mitingu v nemškem Jockgrimu in osvojila četrto mesto. Maruša Černjul je na mitingu v belgijskem Liegu preskočila 181 centimetrov in osvojila drugo mesto. Na mitingu v Heusden-Zolderju je preskočila 188 centimetrov in prav tako osvojila drugo mesto. Čestitke vsem!

Značke: Atletika