Pred kratkim se je odtekel 7. Ultrabalaton

10.06.2013 AVTOR: Jure Jeraj
Ultra tek, ki se ponaša z razdaljo 212 kilometrov je potekal ob madžarskem Blatnem jezeru, ki je največje v tem delu Evrope.

Rezultati:

Ultrabalaton2013

7. izvedba omenjenega teka je bila za slovenski ultra tek še večjega pomena, saj je tokrat prvič v sedem letni zgodovini tega zahtevnega teka ciljno črto prečkala tudi slovenska predstavnica Nataša Robnik.

V cilj pa ni le pritekla, temveč je s časom 24:13:45, osvojila 3. mesto v ženski kategoriji in bila 9. v generalni razvrstitvi. Letos je bila tudi najhitrejša med slovenskimi udeleženci in drži tretji čas med vsemi predstavniki Slovenije, ki so do zdaj odtekli Ultrabalaton. Pred njo sta s progo hitreje opravila  le Boris Ivanovič in Lojze Primožič.

Ne glede na slovensko konkurenco pa je Natašin čas tudi 5. najhitrejši med vsemi sedmimi izvedbami Ultrabalatona v ženski kategoriji.

Med Slovenci, ki so se podali na 212 kilometrov dolgo traso, velja omeniti še Borisa Ivanoviča, ki je letos osvojil 10. mesto v moški kategoriji in v cilj pritekel s časom 24:55:57.