Roman Jež: Prve stopničke Slovenca na Ultra Trail Mont Blanc

Gorski ultramaratonec Roman Jež je prvi Slovenec, ki je na UTMB stal na stopničkah.

Ultra Trail Mont Blanc je največji in najelitnejši trail tek na svetu. Trail tek ima dolžino 170 kilometrov, z 10.000 višinskimi metri vzpona in spusta in poteka okoli najvišje gore v Evropi; skozi Francijo, Italijo in Švico in sicer na višini 1000 m do 2600 m. Cilj in start je v Chamonixu. Letos se je teka udeležilo 2561 tekačev. Na teku so sicer vladali težki pogoji, ki so tekačem otežili tek po že tako težki trasi.

Na UTMB 11 Slovencev

Na UTMB pa ni lahko priti. Za uvrstitev na tekmo so namreč potrebne kvalifikacijske točke s preteklih dveh let, poleg tega pa mora tekač imeti tudi srečo, da je izžreban. Prijavi se namreč 6000 tekačev, tekmuje pa jih lahko le 2300. Letos se je na tek uspelo uvrstiti 11-im Slovencem, na cilju naj bi jih bilo 9, med njimi tudi Frančišek Napast, ki je s časom 32:50:20 osvojil 217. mesto, Matej Hribar (34 :55) ter Ajda Radinja, ki je dosegla 8, mesto na CCC različici trase (101 km), s časom 14 ur in 37 minut. Tudi vsi ostali slovenski tekmovalci so dosegali dobre rezultate.

Roman Jež 3. v svoji kategoriji

Gorski ultramaratonec Roman Jež (51) je svoje občutke strnil na svojem Facebook profilu. Tek je doživljal zelo doživeto in tako ga je tudi opisal. Na cilj je prispel v 32 urah in 55-ih minutah. Roman je trail tek zelo uspešno končal, saj je bil v svoji kategoriji med 445 udeleženci tretji, kar pomeni prve stopničke za Slovenca.