Slovenci izjemno uspešni na Dalmacija Ultra Trail tekmi

25.10.2018 AVTOR: K.R., Foto: Facebook; Dalmacija Ultra Trail

Pretekli vikend (19. 10. – 21. 10. 2018) je potekal DUT – Dalmacija Ultra Trail) tek.

Dalmacija Ultra trail tek je izjemno lep trail tek, saj ponuja prečudovite razglede. Poteka preko 5 gora: Biokovo, Mosor, Omiška Dinara, Primorska Kosa ter Kozjak ter preko treh rek: Cetina, Žrnovnica ter Jadro. Pot pelje tudi mimo zgodovinski in kulturnih spomenikov, kot sta Fortica in Kliška trdnjava, ter čez starodavno mesto Salona. Čeprav bi tekmovalci lahko potrdili, da ima pot izjemne razglede, pa ima tudi zahteven kraški teren. Premagati so morali tudi 6910 višinskih metrov. Glavno mesto dogajanja je Omiš.

Dalmacija Ultra trail se deli na 3 teke

• Sky DUT ima začetek v Omišu, dolg je 160 km in se konča na priljubljeni plaži Omiša.
  • Mountain DUT je 103 km dolg tek, ki ima start v Klisu ter cilj v Omišu.
  • Sea DUT je 53 kilometrov dolg trail tek, ki poteka ob obali. Začne se v Makarski in gre preko planine Biokovo ter ima cilj v Omišu.
  • River DUT je najkrajši tek. Dolg je 21 km in je popoln za začetnike. Začne se na Dugem Ratu in konča v Omišu.

Rezultati
Izjemen rezultat je pokazal Ivan Hrastovec, ki je s časom 19 ur, 31 minut ter 30 sekund postavil nov rekord Dalmatia Ultra Trail!

3. Miha VIdali (SLO) 21:43:30

Na SKY DUT se je prijavilo 79 tekačev, od tega jih je bilo na startu 72, le 50 pa jih je priteklo v cilj. Od tega je bilo na startu 7 žensk, tekmo jih je zaključilo 5. Na startu DUT-A je bilo 14 Slovencev, na cilj DUT-A je prišlo 10 Slovencev. Čestitke vsem!

3. Andi Mamić (SLO) 13:09:48

Na Mountain DUT startni črti je bilo 128 tekmovalcev, a le 105 jih je prišlo na cilj. Od 128 tekmovalcev je bilo 23 žensk, 17 Slovencev in med Slovenci 4 ženske tekmovalke.