Salomon - XT Wings 3 vs XA Pro 3D Ultra 2

Domov > Forum > Salomon - XT Wings 3 vs XA Pro 3D Ultra 2

Salomon - XT Wings 3 vs XA Pro 3D Ultra 2

SORTIRAJ PO:
Tolben 14.09.2013 00:51

Zdravo,

Kupujem copate za tek po zemlji, kamnih, na sosednja hriba in po gozdnih poteh, gor/dol. Odločam se med Salomonovima modeloma XT WINGS 3 in XA PRO 3D ULTRA 2 in se nikakor ne morem odločit. Mogoče bi mi XA PRO prav prišli še kot letni pohodni čevlji za visokogorje, nasprotno pa naj bi se XT WINGS odrezali bolje na bolj urejenih poteh.

Lahek sem dobrih 70kg, visok okrog 185. Tečem povprečno 10km neprenehoma, 3x na teden.

Izkušnje, nasveti... ? 

tynle 16.09.2013 11:43

živjo,

 

sam imam XA PRO 3D Ultra2 z GTX membrano - če imaš veliko skal, kamenja, melišča na progi, ti vsekakor priporočam te copate: robustni, vzdržljivi, debel podplat, izkoristiš ga lahko tudi za visokogorje. Je pa res, da če tečeš z njim po asfaltu ali makedamu, je tek precej okoren, copati so tudi težji.

 

lp,

luka6 16.09.2013 13:28

Tudi jaz imam XA PRO 3D ULTRA 2 (brez membrane). Se strinjam s predhodnjim komentarjem. Za hojo in tek po sredogorju in visokogorju je super. Za bolj urejene poti je pa nekoliko manj primeren - za to področje se najde veliko boljših copat.

XT WINGS 3 so pa bolj tekaške kot pohodne (tudi nekoliko drugačna oblika čevlja in podplata). Verjetno malo manjša stabilnost, vendar še vedno v osnovi narejene za trail running. Kljub temu, da je namenjen za tek, gre za precej trši copat, kot so te, ki so namenjeni teku po mestu in mestnih parkih.

nemelk 16.09.2013 15:40

Vzemi XT-je. Za visokogorje in hribovske podvige pa si nabavi rajši kak pohodniški čevelj (ponudbe 'approach' čevljev imaš malo morje).

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI