Novi copati

Domov > Forum > Novi copati

Novi copati

SORTIRAJ PO:
Paloma 18.04.2017 19:17

V zadnjem letu sem spet začela aktivno teči in sedaj tečem cca. 4x na teden med 8 in 13 km, delno po asfaltu, delno po utrjenem makadamu. Po obrabljenih Adidas copatih sem kupila Under armour Charged Bandit 2, ki pa mi na daljše proge ne ustrezajo. Imam ozko nogo, precej dolg palec in pomoje kar precej nevtralno stopalo pa imam pri nogi 39 in copatih 41 (so manjše številke) velike težave z odstopanji nohtov ter žulji in otrdelo kožo na kazalcih. Copati me ne tiščijo in imam dovolj prostora spredaj pa je vseeno problem s prsti. Sedaj bi želela kupiti kaj bolj ustreznega. Nagibam se k Mizuno wave rider 20 ali kakšnim Salomonkam (za zimo že imam Speedcrosske in se super obnesejo). Kaj mi glede na napisano svetujete?

ghost09 18.04.2017 21:42

Kupi mizuno. Imam jih 6 zadnjih generacij. Brez pripomb, salomonke sem pa po enem letu vrgel v kanto. Razpadli so na prafaktorje.

Maj_ex 19.04.2017 15:37

Potrdim za Mizuno Wave Rider. Imam/imel od 18ke naprej, tudi zadnji model 20ko in so res super.
Velikost ustreza velikosti noge, sicer pa se mi zdi, da so mali širši model ... tukaj je vprašanje kako ti bo glede na to, da praviš, da imaš ozko nogo.
Za krajše teke imam Mizuno Hitogami 3, ki so ožji, mam pol številke večje in tudi malo lažji - bolj race varianta. Ampak polovička se brez problema preteče z njimi. :) 

Paloma 19.04.2017 17:19

Hvala za komentarje. Če izločim Salomon, je v primerjavi z Asics GT 2000 še vedno bolje vzeti Mizuno?

Paloma 19.04.2017 17:20

Še to: sem lažja tekačica. Imam 174 cm in 59 kg.

Maj_ex 19.04.2017 18:16

Asics ne poznam, sem pa tudi z Mizuno rešil težave z ITB. mežik

Maj_ex 19.04.2017 18:20

www.sportsshoes.com/products/ mizuno/womens/running/shoes/?$ type=cushioned-_-neutral &$terrain=road &$features=lightweight &s=6 &l=20 &_cur=2

Nad 100 EUR je poštnina Gratis, pride v parih dneh, odlične izkušnje - priporočam! 

aljoman 20.04.2017 10:05

Že leta tečem z Mizuno copati (Wave Rider, Ronin zdaj Hitogami, Inspire). Trenutno imam le še Ronin, ki so namenjeni hitrim in lažjim tekačem za razdalje do 21k. Nekoliko težji in bolj udobni, pa še vedno zelo hitri so Wave Rider modeli, sploh zadnja verzija 20. Imaš tudi model za širše stopalo. Poglej še Sayonaro, še en odličen copat med Hitogamijem in Wave Riderjem.
Poleg Mizuna pa uporabljam tudi Saucony Kinvaro in Brooks PureCadence (odličen neuničljiv copat) in za traile LaSportivo Bushido (odličen copat) in Salomon S-lab sense (lahki in hitro uničljivi).

Paloma 22.04.2017 20:11

Bom šla malo sprobat, kako mi sedejo določeni modeli na nogo, da se potem lažje odločim. Vsekakor bo Mizuno, ne rabim pa race-erk, ker tečem do max 13 km in še to bolj u izi, saj rabim med 55 min. do eno uro za 10 km. Potrebujem pa nekaj blaženja vsekakor. :)

TinaA 23.04.2017 17:54

Mizuno Wave Rider so super, ampak meni so imeli premalo blaženja, ker tečem večinoma po trdih površinah (cesta). Trenutno tečem s Saucony Triumph Iso in moram rečt, da so odlični. Imajo več blaženja, so pa še vedno zelo lahko in lepo držijo stopalo.

Paloma 24.04.2017 17:15

Kako pa preprečite poškodbe prstov? Kmalu bo treba dat gor kakšne sandale, moji prsti so pa katastrofa!Jaz imam kazalce dolge skoraj kot palce in se mi delajo grozni žulji na konicah ter nohti odstopajo. Ne glede na to, da so superge dovolj velike in je prostora pri prstih še dovolj. Moram imeti ožje superge, da bo noga bolj fiksirana ali to niti ne vpliva? Aja, še to: noga se dotakne tal bolj pri srednjem delu stopala, torej ne pristajam na pete.

aljoman 25.04.2017 06:29

Sam se kaj preveč ne sekiram glede tega. Na pogled res ni lepo :) Ko je "hudo" obiščem manikerko, da uredi potemnele nohte. Po tretmaju imam skoraj seksi nohte ;)

Maj_ex 25.04.2017 10:57
@Paloma:

Kako pa preprečite poškodbe prstov? Kmalu bo treba dat gor kakšne sandale, moji prsti so pa katastrofa!Jaz imam kazalce dolge skoraj kot palce in se mi delajo grozni žulji na konicah ter nohti odstopajo. Ne glede na to, da so superge dovolj velike in je prostora pri prstih še dovolj. Moram imeti ožje superge, da bo noga bolj fiksirana ali to niti ne vpliva? Aja, še to: noga se dotakne tal bolj pri srednjem delu stopala, torej ne pristajam na pete.

Žal so to problemi vseh, ki imamo drugega enako dolgega oz. daljšega kot prvega.
Ženske ste pač še bolj dojemljive za to kot moški ...
kaže jezik 

Paloma 25.04.2017 15:50

Danes sem šla sprobat Wave rider 20 in so super, edino pri dolžini nisem sigurna. Pri številki 40 (6,5)imam na koncu lufta še približno pol centimetra, drugače se me lepo oprimejo ob strani, pri številki 40,5 (7) pa je lufta cca 1 cm, so pa tudi malo širše, kar pomeni, da jih moram bolj zategniti, da imam stabilno stopalo, se pa potem mrežica nad nartom kar malo naguba. Katere naj vzamem? neodločen Tele Under armour, ki jih imam sedaj, so označene kot 41 (7). Jih bom pa naročila iz tujine, ker so bistveno cenejše. kul Na Sportsdirectu so 96 eur in če prištejem še 10 eur poštnine, je 106 eur še vedno ceneje kot pri nas.

Maj_ex 25.04.2017 21:50

Bi rekel, da je 0,5 cm dovolj lufta ... Več bo že preveč ... Moje osebno mnenje.

aljoman 28.04.2017 07:50

Poglej še na Sportshoes (meni najljubša in najugodnejša spletna trgovina), tam so 68eur+poštnina:

www.sportsshoes.com/product/m iz2398/mizuno-wave-rider-19-wo men's-running-shoes-~-aw16/

Paloma 28.04.2017 17:58

Te na Sportshoes so 19-ka, jaz bom kupila 20-ko, ki so pa kot vidim 91,99 funta, kar je pa dražje kot na Sportsdirect.
www.sportsshoes.com/product/m iz2705/mizuno-wave-rider-20-wo men's-running-shoes-~-ss17/
sl.sportsdirect.com/mizuno-wa ve-rider-20-running-shoes-ladi es-214155?colcode=21415506

Da pa bom ziher glede cifre, bom šla copat še enkrat probat in upam, da bo prodajalec kaj bolj sodeloval kot je zadnjič... neodločen

aljoman 28.04.2017 18:42
Hja, glede na to, da jih ne boš kupila tam, ne vem zakaj bi se prodajalec sploh trudil.
V čem je pa taka razlika med 19 in 20, da si pripravljena plačat toliko več? Razen barve?
Paloma 30.04.2017 18:08

Sem šla sprobat v trgovino pa bo številka 40,5 vseeno prava izbira. Sem pa probala tudi Ultimo, ki je tudi prijetna za nošenje pa me zanima bistvena razlika med Ultimo in Wave riderjem? So mi delovali bolj oblazinjeni znotraj kot rider... 

BACO1974 05.06.2017 20:12

Mogoče je že prepozno in si že kupila. Vidim po komentarjih, da obstajajo samo Asics in Mizuno kar tudi večina tekačev uporablja. Sam že 2 leti uporabljam Salming in ne zamenjam z drugimi. Tako, da malo preveri. Dobiš jih v ITAK ŠPORTU 

Maj_ex 06.06.2017 11:30

Ne vem no, bi prej rekel, da večina uporablja Adidas ali Nike,
ker, žal, večina so še zmeraj tisti, ki se ne poglobijo v iskanje ustreznih copat ampak kupijo kar pride pod roke, ima dober oglas oz. imajo v Hervisu ali Intersportu.
 

Paloma 07.06.2017 17:52

Bila na tekaški delavnici in zaradi nekaj pronacije dobila nasvet za stabilnejše copate, zato sem na Sportshoes nabavila Mizuno Wave Inspire. V njih tečem že cca. 14 dni in zaenkrat vse ok. Zadovoljna z blaženjem, odzivnostjo in podporo. kul

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI