Katere športne copate izbrati?

Domov > Forum > Katere športne copate izbrati?

Katere športne copate izbrati?

SORTIRAJ PO:
rochi 14.10.2013 21:42

Zdravo,

 

iščem športne copate, ki bi ustrezali teku (v dvorani - nedrseča podlaga) in zunaj na asfaltu, hkrati pa bi se dobro odrezali tudi pri skupinski vadbi (podobno kot crossfit). Zaradi obrabe sklepa (ali mogoče celo dveh) potrebujem res dobro blaženje. Priporočali so mi Brooks Ravenna 4 in Adidas Supernova Glide - ne spomnim se točno, katero verzijo.

Prosim za kakšen nasvet. Cena ni problem.

 

Hvala!

 

luka6 15.10.2013 20:00

Živjo,

nisem jih preizkusil, ampak morda bi glede na tvoje želje bile primerne Reebok One Cushion. 

Več o njih:
www.tekac.si/novice/9745/reeb ok_one_cushion.html 

 

Urednik 15.10.2013 21:52

@rochi imaš ozko ali široko stopalo?

rochi 17.10.2013 15:53

Precej ozko, pri kakšnih copatih se mi zgodi, da noga preveč plava. Pozabila sem še omeniti, da morajo biti copati tudi precej stabilni (rahli problemi z ravnotežjem). 

Borca 25.10.2013 07:48

Zdravo

 

Da izkoristim tole temo.

Letos sem začel laufat. Po asfaltu ali pa po urejenem makadamu (ekrat tedensko pade Kalvarija po štengah gor in potem okoli dol). Pretečem nekje med 20 in 25 km tedensko. Stopalo je z normalnim lokom, morda za manjšo pronacijo - na čevljih je opaziti malenkost večjo obrabo na zunanjem delu. Težek sem 100kg in pada  :-), velik pa 184cm.

Mi lahko prosim predlagate nekaj modelov, da bom vedel kaj naj sploh iščem. Prodajalci hvalijo vse po prek in vsi imao tak model doma in je ah in oh. Ko pa vprašaš kak je z obliko stopala in težo tekača.... Pa večinoma megla. Razkiral bi tam do 100?, najraje še malo manj.

LP Boris

 

 

 

vviraklion 30.10.2013 19:28

@ Boris

Brooks glycerin 10, brooks ghost, Saucony tryumph. Vse našteto ima vrhunsko blaženje.

Ko izbereš copat poguglaš, da najdeš test - večinoma v angleškem jeziku in boš na jasnem, če ti ustreza.

Urednik 04.11.2013 10:35

Predstavljeni tekaški copati v reviji Tekac.si zbrani v katalogu:

www.tekac.si/katalog/
 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI