Nakup copat

Domov > Forum > Nakup copat

Nakup copat

SORTIRAJ PO:
Maks_H 14.03.2014 14:31
Trenutno uporabljam Nike Lunarglide za katere sem se odločil zaradi težav s pokostnico, so izredno mehki a tudi nestabilni... Teh težav ni več in želim si bolj stabilnih copat.
Se spogledujem z Mizuno Wave Rider 16 ali 17, vendar se bojim, da so preveč zahtevni zame.
Sem tekač začetnik 79kg in tečem od 6 do 8km dolge razdalje s tempom okrog 5,5 min pretežno po makadamu... Tečem na zunanji sprednji del stopala. So Wave Rider prava izbira ali naj raje pogledam kakšen drug model?
uros1991 17.03.2014 11:06

Pozdravljen!

me veseli, da je neugodna težava za tabo. Sedaj pa naprej, copati. Če si pri Nike napisal, da so nestabilni, je stabilnosti pri Mizuno precej. Se pa ta dva copata kar precej razlikujeta med sabo. Wave rider-ke so dosti bolj stabline in hkrati ponujajo dovolj blaženja, pa še vzdržljive (se nabere kar nekaj kilometrov z njimi). Imajo pa v podplatu tak plastičen del (povezuje zadnji in sprednji del), kar jih dela "nefleksibilne". Ne mislim s tem trde, sploh ne, vendar bolj stabilne in odzivne, kar pa sploh ni slabo.

So Wave rider-ke dober copat, zato z njimi ne boš zgrešil, le probaj jih prej, ker je pa v primerjavi z Lunarglide velika razlika.

Pa še 16 ali 17? 17ka ima nekaj novosti v podplatu in je malce lažja, je pa občutek v njih baje precej podoben. Če najdeš 16ko kje za kakšno dobro ceno... :)

lp

Maks_H 17.03.2014 15:43

Ja 16-ko dobim za 65 eur plus poštnina. Kar je odlična cena. Grem še jih dat enkrat na nogo pa se odločim. Hvala za odgovor!

Anitkaany 18.03.2014 21:56

Pozdravljeni, kje pa dobiš Mizuno wave rider po taki ceni?  Se mi zdi res zelo dobra cena.

Maks_H 19.03.2014 04:37

V Nemčiji. Sem bil pa danes v Italiji v trgovini Vidussi imajo vse letošnje modele -30% tako je bil npr. Wave Rider 17 105 Eur in vse lanske ali starejše modele imajo -50%, samo niso imeli več Wave Riderja 16. So pa imeli npr, Kayano 19 in 18, nekaj modelov od Saucony in druge Mizuno. 
Sem probal 17-ko pa se mi dviguje peta v copatu pri odrivu, res čuden občutek, od Asics pa mi modeli sploh niso ležali.... Najboljši copat po občutku mi je bil šele Adidas Boost.
Sem se odločil, da razkiram denar in grem nekam na trak po nasvet, najverjetneje v Thomas Sport. Pozna še kdo kakšnega drugega ponudnika tovrstnih storitev? 

zanluka 02.04.2014 21:46

Pozdravljeni, prej imel Mizuno Ultima, danes gledal Mizuno Wave rider 17pa Inspire 10, pa me zanima, kateri bi bili bolj primerni tudi za makedam, pa urejene gozdne poti - zemlja.....
Hvala...lp
 

uros1991 03.04.2014 13:03

Obuj enega in drugega, kateri ti bolj sede na nogo... Drugače pa je Inspire 10 copat z uravnavanjem pronacije in bolj stabilen, Rider 17 pa za bolj nevtralne, malce lažje tekače. Oba copata sta primerna za makedam, po mojem občutku Inspire 10 malenkost bolj.

lp

zanluka 03.04.2014 16:59

Najlepša hvala za informacijo. Pozna ali kdo že uporablja kakšno uredu spletno stran za nakup tekaških copat ?

zanluka 03.04.2014 21:24

Kupuje kdo mogoče preko spletne trgovine 21run.com, ki vidim da je tu oglaševana ?

uros1991 05.04.2014 10:50

Nisem še naročeval iz omenjene strani, vendar v vsakem primeru prej v živo preizkusi številke. Drugače pa je še popularna stran www.wiggle.co.uk/running-shoe s/ . Po moje nekih težav z dobavo in vsem iz obeh strani ne bi smelo biti, imajo pa pri wiggle-u zastonj poštnino pri nakupu nad 124?, če se ne motim, tudi pri 21run.com je sistem podoben, vendar ne vem koliko ? je meja.

 

zanluka 09.04.2014 16:39

Pravkar prejel tekaške copate iz 21run.com, naročene v nedeljo 6.4., vse korektno izpeljano, in seveda ceneje kot pri nas....hvala, pa lp.

Marko1122 15.03.2017 17:39
Ali ve kdo kje kupiti poceni mizuno copate za v dvorano ce lahko pod 60? ker moj sin igra rokomet pa bi mu jih rad kupil za roj. dan
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI