Pomoč pri izbiri tekaških copat

Domov > Forum > Pomoč pri izbiri tekaških copat

Pomoč pri izbiri tekaških copat

SORTIRAJ PO:
ciro1 03.02.2017 13:37

Pozdravljeni,
že nekaj časa iščem ustrezne tekaške copate. Ko sem se odločil, da bom začel teči sem na ''blef'' kupil copate Mizuno Inspire 11, ki so namenjeni za pronatorje (kar pred nakupom nisem vedel). Med tekom opažam, da pristajam na zunanjem delu stopala. Naredil sem tudi test: odtis mokrega stopala na papir, in oblika otisnjenega stopala je bila nevtralna.
Visok sem 173 cm in težak 70 kg.
Tečem pretežno po asfaltu in utrjenem makadamu.
Tempo na 10 km: pod 4 min/km
Tempo na  21 km: okoli 4.10 min/km.

Iščem copate za treninge z nekoliko več blaženja ter pa še en bolj minimalističen model copata.

Preferiram znamko Mizuno in Saucony
- Saucony Ride 9
- Saucony Huricane ISO 2
- Saucony Guide 9
- Mizuno Wave Rider 19
- Saucony Kinvara 7
- Mizuno Sayonara 4

Prosim, če mi lahko svetujete in priporočate ustrezen copat.

Hvala in lp smeh


 

uros1991 14.02.2017 10:49

Živjo,

malce pozen odgovor, pa vseeno!

Najprej par stavkov glede pristanka stopala ... vsi tekači pristanemo na zunanji del copata, ne glede na to, ali je prvi kontakt izveen na peto ali prostti sprednjemu delu copata. Šele potem gledamo kako se stopalo zvrača in določamo stopnjo pronacije. Test mokrega stopala je lahko včasih zavajujoč, ker se naše stopalo zna med tekom obnašati drugače kot v statičnih pogojih. Na primer, mokri test nam lahko pokaže plosko stopalo, pa med tekom pretirane pronacije ni videti. Mogoče bi bilo za natančnejšo izbiro dobro opraviti video analizo, ki jo ponujajo nekatere trgovine, bolj specializirani ponudbniki ali pa jo improviziraš kar doma.

Kar se tiče copatov pa ti naj bo tisti odlpčujoči dejavnik udobje. Copat, ki ti bo na nogi udoben, bo dobro služil tudi med tekom.

lp
Uroš Kožar,
KinVital 

aljoman 15.02.2017 10:04

Saucony Kinvara in Mizuno Sayonara sta za hitre teke in sta oba precej manj blažena kot ostali, ki si jih napisal.
Sam imam Kinvaro za daljše teke (ne maram blaženih copat). Od Mizuno pa imam Ronin, model, ki ga je nadomestil Hitogami. Je namenjen krajšim tekom (do polovičke) in "izkušenejšim" tekačem s kilometrino. Tekel sem tudi z Wave Rider, ki so bolj blaženi od Sayonare in nekoliko težji. 
Torej, če želiš bolj minimalističen copat poglej Hitogami.
 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI