Hladen in vetroven Frankfurtski maraton je postregel z dvema rekordoma

Mark Kiptoo in Meskerem Assefa postavila nova rekorda.

Za rekord proge na Frankfurtskem maratonu (Mainova Frankfurt Marathon) med ženskimi tekmovalkami je poskrbela Etiopijka Meskerem Assefa, ki je v cilj pritekla s časom 2:20:36. 42-letni Mark Kiptoo pa je v cilj pritekel sicer šesti, s časom 2:07:50 ter s tem postavil nov rekord M40 Marathona, torej rekord maratoncev, starejših nad 40 let.

Na vrhu Etiopijke in Kenijci
Svetovni rekord (A World record for masters of Veteran Runners) tekačev nad 40 let je dosegel 42-letni Mark Kiptoo, ki je v cilj pritekel s časom 2:07:50, in s tem prejšnji rekord izboljšal za 48 sekund. Zmagovalec frankfurtskega maratona je Etiopijec Kelkile Gezahegn, ki je v cilj pritekel s časom 2:06:37. Sledil mu je Kenijec Martin Kosgey, ki je v cilj prispel s časom 2:06:41. Alex Kibet, prav tako Kenijec, je ciljno črto prečkal kot tretji s časom 2:07:09.

Ženska zmagovalka, 33-letna Etiopijka Meskerem Assefa, je podrla rekord proge in sicer s časom 2:20:36, kar je 25 sekund pred prejšnjim rekordom (Meselech Melkamu, leta 2012). Druga je bila Etiopijka Haftamnesh Tesfay, ki je tekla s časom 2:20:47, tretja pa je bila Bedatu Hirpa, ki je na ciljno črto pritekla s časom 2:21:32.

Maratona se je udeležilo tudi nekaj Slovencev

Maratona v Frankfurtu, ki ga je letos zaznamoval močan veter, se je sicer udeležilo 13.934 tekačev iz 102 držav, med njimi tudi 7 Slovencev. Najboljša med Slovenci je bila Vanja Supič, ki je v cilj pritekla z lepim časom 3:11:08.