Karin Gošek sedma, Gregor Grahovac osmi na svetu

15.07.2017 AVTOR: L. Z.
Tretji dan SP za mlajše mladince je Slovencem prinesel dva finalna nastopa: Gregor Grahovac je nastopil na 400 metrov, Karin Gošek pa na 2000 metrov z zaprekami.

Troskokašica Eva Pepelnak, glavno slovensko orožje za medaljo, je pričakovano uspešno opravila s kvalifikacijami.

Gregor Grahovac se je moral prebiti iz predtekmovalne skupine, nato pa v polfinalu uprizoril izjemen tek, dosegel osebni rekord 47,34 in za las ujel finale, kjer je bil edini Evropejec.

Karin Gošek je dosegla rezultat 7:00,43, kar je zadoščalo za končno sedmo mesto in tretje mesto med Evropejkami.

Goškova se je v finale uvrstila neposredno, saj je bilo prijavljenih le 17 tekmovalk. Mlada tekačica celjskega Kladivarja je dosegla rezultat 7:00,43, kar je zadoščalo za končno sedmo mesto in tretje mesto med Evropejkami. Dvojna zmaga je ostala v Keniji: Caren Chebet (6:24,80) je premagala Mercy Chepkuriu (6:26,10).

Precej težjo pot do finala je imel Gregor Grahovac iz ljubljanskega Massa. Najprej se je moral prebiti iz predtekmovalne skupine, nato pa v polfinalu uprizoril izjemen tek, dosegel osebni rekord 47,34 in za las ujel finale, kjer je bil edini Evropejec. Tam ni imel večjih možnosti: tekel je več kot sekundo in pol počasneje kot dan prej (48,88) in zasedel osmo mesto. Z izjemnim finišem je zmagal komaj 15-letni Jamajčan Antonio Watson (46,59).

Troskokašica Eva Pepelnak, glavno slovensko orožje za medaljo, je pričakovano uspešno opravila s kvalifikacijami. Za finale je zadoščal njen prvi skok, dolg 12,73 metra. Druga slovenska predstavnica Neja Omanovič je z 12,33 metra prvenstvo končala na 15. mestu.

V polfinale sta se uvrstila oba 200-metraša. Tami Ščančar je le dan po izjemnem petem mestu v finalu pol krajše razdalje tekla 24,79 in bila tretja v svoji skupini; tretji je bil tudi Mitja Kordež (21,85).

S tekmovanjem so zaključili Jakob Mali, ki je bil diskvalificiran na 2000 metrov z zaprekami, ter Klara Lukan na 800 metrov (2:15,51) in Filip Jakob Demšar na 110 metrov z ovirami (13,85). Oba sta izpolnila pričakovanja že z uvrstitvijo v polfinale.

S tekmovanjem je pričela tudi sedmerobojka Lara Krnc. Po prvem dnevu oziroma štirih disciplinah je na devetem mestu s 3179 točkami.

Značke: Atletika