Kobe: Če nisi prvi doma, ne veljaš nič

18.04.2017 AVTOR: L. Z.
V Novem mestu je bil velikonočni ponedeljek tekaško obarvan, saj je v dolenjski prestolnici potekal že 18. novomeški tek, ki je vključen v točkovanje Tekov Dolenjske. Najhitrejša sta bila domačina Primož Kobe in Klara Ljubi.

2. Melani Knez   (AK Sevnica)  (31:57)
3. Valentina Bonnani  (Atl. Bungera)  (32:05)

Maratonec Kobe, udeleženec olimpijskih iger leta 2012 v Londonu, je osemkilometrsko razdaljo pretekel v 25 minutah in 4 sekundah. »Če nisi prvi doma, ne veljaš nič. Zelo lepa prireditev. Zamudil štart, a mi je uspelo zmagati, « je po tekmi zapisal na svojem facebook profilu. Zadovoljen ji bil tudi drugouvrščeni Jan Samide, ki je v cilj pritekel le štiri desetinke za zmagovalcem. »Letos drugo mesto, vendar le za pol sekunde. Tekma je bila napeta vse do ciljne črte. 8 km sem pretekel v času 25:04 in s tem popravil svoj rezultat izpred dveh let za kar 1 min 20 s,« je sporočil svojim prijateljem na facebooku. Na tretjem mestu je končal Miha Povšič (26:51).

Ženski tek ni bil tako napet, saj je zmagovalka Klara Ljubi (30:26) v cilj prišla več kot minuto in pol pred Melani Knez (31:57) in Italijanko Valentino Bonnani (32:05). Lanska zmagovalka Breda Škedelj je osvojila četrto mesto – tako kot na sobotnem državnem prvenstvu v dolgih tekih. Tam je bila tudi Ljubijeva, ki je zaostala le za Sonjo Roman.

Še pred osrednjim dogodkom dneva so organizatorji (Atletski klub Krka Novo mesto, Zavod Novo mesto in Mestna občina Novo mesto) pripravili tek za Delavske športne igre in teke na 500 za mlajše kategorije do mlajših pionirjev, na 1000 m za starejše pionirke in mlajše mladinke ter na 1500 m za starejše pionirje in mlajše mladince. Na koncu so pred podelitvijo nagrad tekli še najmlajši, in sicer 200 m, tekmovalni program pa se je končal z osnovnošolskimi štafetami (3x500).