Krško teče 2012 uspešno preživel premiero

12.06.2012 AVTOR: Uroš Buh
Uspela je prva izvedba nove tekaške prireditve Krško teče.

ŠD Posavje je uspešno spravilo pod streho organizacijo prvega teka Krško teče 2012, ki naj bi se zavoljo dobrega odziva že naslednje leto ponovno pojavil na koledarju rekreativnih prireditev. Udeležencem bo zagotovo ostal v spominu tudi po svojevrstnem štartu in cilju teka, ki sta bila kar na tamkajšnjem spidvej stadionu, kjer so organizatorji za pristno izkušnjo poskrbeli še s hrumenjem spidvej motorjev iz ozvočenja.

Dobrim namenom se tudi dež umakne, in tako je celotna prireditev minila v suhem vremenu, prvi pa so s štarta krenili osnovnošolci, za njimi pa še najmlajši tekmovalci na Cici teku. Ti so na koncu prejeli vsak svojo medaljo, ki je bila narejena iz čokolade. Sledilo je uradno odprtje prireditve in čas je bil za štart tekačev na Teku za vsakogar(4,6km) in Valvazorjevem teku(10km). Ob tem se je nebo že povsem zjasnilo, zato so bile razmere ob visoki relativni vlažnosti in sončni pripeki, dokaj težke.

V absolutni konkurenci je slavil član organizatorja ŠD Posavje Jaroslav Kovačič(34:00), ki je že kmalu po štartu prevzel vodstvo in si ustvaril zalogo prednosti. V cilju je bil za nekaj manj kot pol minute hitrejši od Jana Samideja(34:23) iz AD Olimpik, tretji pa je bil Vinko Jost(36:37). V ženski konkurenci je slavila nadarjena, komaj 12-letna tekačica Karin Gošek iz AD Sevnica, pred Alenko Radej in Majo Kajzer.

V teku na 4,6 km sta v obeh konkurencah slavila tekača iz AK Sevnica Stanko Verstovšek in mlada Klara Zakšek. V osnovnošolskih tekih so po triadah slavili Davor Ivančič in Ula Bohorč, v drugi triadi Andraž Sotler in Jerneja Prah ter Hana Kranjec pri najstarejših osnovnošolcih.