Luka Janežič hiter na državnem prvenstvu

22.01.2017 AVTOR: L. Z.
Včeraj je na Dunaju potekalo državno prvenstvo Slovenije v krožnih tekih. Vrhunec dogajanja je predstavljal prvi letošnji nastop državnega rekorderja na 400 m Luke Janežiča, ki je brez težav obranil lanski naslov.

21-letni Vodičan je v nadaljevnaju pokazal, zakaj je zadnja leta eden boljših evropskih tekačev na en stadionski oziroma dva dvoranska kroga.

Na 400 m so bile zelo razpoložene mladinke.

Verjetno je odveč dodati, da komaj čakajo, da nekaj podobnega (dvorani) zraste tudi na domačih tleh.

Čeprav ni začel tako hitro kot običajno in imel po prvem krogu le majhno prednost pred konkurenco, je 21-letni Vodičan v nadaljevanju pokazal, zakaj je zadnja leta eden boljših evropskih tekačev na en stadionski oziroma dva dvoranska kroga. Zmagal je s časom 46,79, kar je tudi norma dvoransko EP v Beogradu.

Na isti razdalji so bile zelo razpoložene mladinke: Agata Zupin je postavila državni rekord za mladinke (54,96), Zala Istenič – še pionirka – pa tako mlajše mladinski kot pionirski rekord (55,94). Med članicami je bila z 55,59 najhitrejša Anita Horvat, državni mladinski prvak pa je postal Anej Zupanc (48,74).

V teku na 3000 m, zadnji disciplini prvenstva, ki je bilo zaradi sočasnega mitinga razpotegnjeno čez vse popoldne, je z osebnim rekordom slavil Jan Kokalj (8:29,38). 19-letnik je prvi kilometer pretekel v času 2:42, s čimer je zlomil odpor tekmecev, nato pa sam tekel do cilja.

Sam je od starta do cilja tekel tudi Tilen Šimenko Lalič: dvoranskih 800 m v 1:52,55 je za mladinca dober obet pred poletno sezono. Takrat bo višje ciljal tudi članski zmagovalec Lovrenc Valič: včeraj je verjetno uprizoril najboljši finiš prvenstva. Odlično je finiširal tudi prvak na 1500 m Vid Kramer. Na isti razdalji med dekleti je bila zelo prepričliva Patricija Plazar (4:36,67), ki je konkurenco ugnala za skoraj 20 sekund.

Potek prvenstva je sicer zaznamovala velika zamuda avstrijskih organizatorjev, na kar so slovenski atleti pri naših severnih sosedih že kar navajeni, tako da jih niti ni preveč motila. Verjetno je odveč dodati, da komaj čakajo, da nekaj podobnega (dvorani) zraste tudi na domačih tleh.

* Izidi DP: * člani: - 400 m: