Na Evropskem 24-urnem prvenstvu v Romuniji slavila Poljaka

29.05.2018 AVTOR: Maja Vojska
Evropsko prvenstvo v 24-urnem teku se je ta vikend odvijalo v Romuniji (Timisoara). Zmagala sta Patrycja Bereznowska (POL) in Andrzej Radzikowski (POL), ekipna zmaga pa je šla v roke Francije in Poljske. Tekli pa so tudi Slovenci.

24-urna tekaška preizkušnja se je začela v soboto 26. maja ob 10 uri po lokalnem času. Na startu je bilo 173 tekačev iz 30 evropskih držav (100 tekačev in 73 tekačic). Kot so zapisali organizatorji je bila tekma napeta in razplet je bil nejasen nekje do zadnjih 15 minut teka. Tekačem je na začetku tek precej oteževalo vreme, saj je bilo zelo vroče, kasneje pa se je po nevihti precej ohladilo.

Zmagovalca skupaj naredila več kot 500 kilometrov

Zmagovalec v moški konkurenci Poljak Andrzej Radzikowski je v 24 urah pretekel 265, 41 kilometra (kar je slaba dva kilometra več kot njegov zasledovalec na drugem mestu Francoz Stephane Ruel). Med ženskami je v 24 urah najdlje pritekla Poljakinja Patrycja Bereznowska, ki je naredila 243.35 kilometrov.

Med ženskimi ekipami so dominirale Poljakinje, ki so naredile kar 63 kilometrov več kot drugo uvrščena ekipa iz Nemčije.

Med moškimi ekipami so dolgo časa vodili Čehi, a na koncu so prevladali Francozi.

Na prvenstvu tekli tudi štirje Slovenci

Na 24-urno preizkušnjo so se podali tudi štirje Slovenci, dva tekača in dve tekačici. Mirko B. Miklič je zasedel 24 mesto s 223,71 kilometri, na 50 mesto pa se je s 190,71 kilometri dosegel Damjan Krejač. Slovenska tekačica Nataša Robnik se je z 152,8125 kilometri uvrstila 56 mesto, Brigita Burja pa ji je sledila na 58 mestu s pretečenimi 143,0325 kilometri. Slovenska ženska ekipa je zasedla 15 mesto, moški dvojec pa se je povzpel na 19 mesto.