Gorski maraton GM40 znova navdušil tekače iz vsega sveta

20.06.2016 AVTOR: Tina Ambrožič
Osemnajstega junija se je v Podbrdu v Baški grapi že petnajstič zapored odvil GM40 - gorski maraton štirih občin. V skupnem seštevku je med moškimi slavil David Glennon iz ZDA, med ženskami pa Charlote Morgan iz Velike Britanije.

V Podbrdu v Baški grapi je bilo minuli vikend zelo veselo, saj se je tam zbralo okoli petsto tekačev iz različnih koncev sveta, ki so se udeležili petnajstega GM40 - gorskega maratona. Tekači, ki so tekli v dveh kategorijah – GM40 absolutno in državno prvenstvo v gorskem maratonu, so svojo pot začeli ob osmi uri zjutraj, naklonjeno pa jim je bilo tudi vreme. Prijetne temperature in sonce so namreč tekače spremljale od starta do cilja.

Tekači so sicer imeli pred seboj kar zahtevno pot, ki se je odvijala po ozemlju štirih občin Bohinj, Cerkno, Tolmin in Železniki, po 'mulatierah ' in planinskih poteh po pobočjih Črne prsti in Porezna. Kot navajajo organizatorji so tekači na poti premagali skupno 2800 m vzponov in 2800 m spustov ter seveda 42,4 km.

V kategoriji GM40 absolutno sta slavila američan Glennon David s časom 4:10:02; med ženskami pa britanka Charlotte Morgan s časom 4:58:02. V kategoriji 'državno prvenstvo v gorskem maratonu ' pa sta med prvimi v cilj pritekla Mitja Kosovelj s časom 3:46:33 in Lucija Krkoč s časom 4:30:43.