Matic Modic zmagal na maratonu v Rijeki

17.04.2019 AVTOR: K.R., Foto: Mirko Menalo

14. 4. 2019 je v Rijeki potekala tekaška prireditev Rijeka Run.

Minuli vikend je bil v znamenju tekaških prireditev na Hrvaškem. Potekal je namreč Istrski maraton, trail tek 100 miles of Istria ter maraton v Rijeki. V sklopu Rijeka Run prireditve bilo kar nekaj tekem:

• Memorialni tek Minke Milinkovič.

Matic Modic je zmagal na maratonu, 42-kilometrsko traso je pretekel v 2:32:00. Tamas Nagy iz Madžarske je v cilj pritekel drugi s časom 2:37:00, tretji pa je bil Hrvat Robert Radojkovič, ki je s časom 2:39:21 prejel bronasto medaljo. Najhitrejše tekačice so bile Hrvatice Jasmina Ilijaš (3:01:52), Marija Vrajić (3:17:14) in Valentina Šćur (3:25:59).

Na polmaratonu so med moškimi tekači slavili Kenijci: Moses Kibire (1:07:51), drugi je bil Hosea Tuei (1:07:52), tretji pa Ken Mutai (1:10:10). Med ženskimi tekačicami na polmaratonu je slavila Madžarka Tunde Szabo (1:19:29), druga je bila Kenijka Hellen Jepkosgei (1:20:00) tretja pa Etiopijka Meseret Ayele (1:20:28).

Aljaž Plevnik je na 10-kilometrskem teku osvojil tretje mesto, v cilj je pritekel s časom 0:38:31. Dober rezultat je imel tudi Robert Kotnik, ki je tekmoval na 21-kilometrski razdalji ter v cilj prispel s časom 1:16:29 in tako zasedel 8. mesto.