Polmaraton v New Yorku z nekaj izjemnimi nastopi

19.03.2012 AVTOR: Uroš Buh
V New Yorku se je včeraj odvijal tradicionalni NYC Half, polmaraton, ki že po navadi privabi nekatere najhitrejše maratonce na svetu.

V skoraj idealnih pogojih in temperaturah nekoliko nad deset stopinjami, se je s štarta na včerajšnjem newyorškem polmaratonu pognalo več kot 15.000 tekačic in tekačev.

Gledalci so imeli tudi tokrat kaj videti, saj je v ženski kategoriji padel nov rekord proge, ki ga je postavila Etiopijka Firehiwot Dado - 1:08:35. Ta je v zadnjih raztežajih proge uspela prehiteti Novozelandko Kim Smith, ki je v cilj pritekla le osem sekund za njo. Američanka Kara Goucher je v cilj prišla kot tretja s časom 1:09:12. Dadojeva, ki je v letih od 2009 do 2011 trikrat zapored slavila na maratonu v Rimu, je tudi lanska zmagovalka maratona v New Yorku, kjer je postavila nov osebni rekord (2:23:15), s čimer je jasno nakazala, da bo letos v Londonu ena izmed nespornih favoritk ženskega maratona.

Pri moških so prevladovali afriški tekači, saj je tekma, kot je NYC Half pravi magnet za dober zaslužek in klesanje maratonskega imena. Tako so prvih šest mest osvojili kenijski in etiopski tekači, z nekaj izjemnimi časi. Zmagovalec je z 59:39 postal Peter Cheruiyot Kirui, ki je za devet sekund ugnal Deribaja Mergo iz Etiopije. Še minuto več pa je za tretje mesto potreboval njegov rojak Lilesa Feyisa. Najhitrejši belec je bil na sedmem mestu Britanec Chris Thompson z 1:01:23.

Spodaj pa si lahko ogledate še posnetek prenosa letošnjega polmaratona v New Yorku: