Tekači na Teku po Blokah kljubovali deževnemu vremenu

11.09.2019 AVTOR: K. R., foto: Jani Mišič

Tek je potekal v idiličnem okolju Bloškega jezera. Kljub dežju se je zbralo lepo število tekačev.

Štart 11. teka po Blokah je bil v idiličnem okolju Bloškega jezera, trasa pa je bila speljana po ravninskih poteh nizkega barja potočka Bloščice v smeri proti vasi Runarsko in nazaj. Članska proga je merila 7,1 km, otroci pa so se pomerili na progah v dolžini 600 m, 1000 m in 1600 m. Tek je štel v serijo tekov Notranjski tekaški pokal Ebm-Papst. Trenutni rezultati pokala:TU.

Teka se je udeležilo več kot 150 otrok in odraslih.

Rezultati

Prvi je v cilj prišel Borut Albreht s časom 0:25:51, drugi Jaka Grže s časom 0:26:18, tretje mesto pa je osvojil Davor Krašovec, ki je ciljno črto prečkal s časom 0:26:44. Med dekleti je zmagala Mateja Ožanič, s časom 0:32:03, za njo je pritekla Zoja Levec, s časom 0:32:30, tretje mesto pa je osvojila Kristina Bele, ki je ciljno črto prečkala s časom 0:33:01.

1. ALBREHT BORUT, 0:25:51, ŠD HOTEDRŠICA
2. GRŽE JAKA, 0:26:18, AK POSTOJNA
3. KRAŠOVEC DAVOR, 0:26:44, GIBIT

1. OŽANIČ MATEJA, 0:32:03, MARATHON NOVO MESTO
2. LEVEC ZOJA, 0:32:30, AK POSTOJNA
3. BELE KRISTINA, 0:33:01, AK PIVKA